Społeczne

Nietypowe urządzenia na latarniach na osiedlu Dobrzec. Do czego służą?

2021-11-25 20:00:00 red.

Na latarniach ulicznych na osiedlu Dobrzec możemy zaobserwować dziwne urządzenia. Pewnie wielu z Was już je widziało i zastanawia się co to jest i do czego służy. 

fot. UM Kalisz
fot. UM Kalisz

Urządzenia te pojawiły się w Kaliszu, wyłącznie na osiedlu Dobrzec i zamontowane są na latarniach ulicznych. To przedsięwzięcie spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Urządzenia są prototypowe – nasze miasto testuje je jako pierwsze w Polsce. Ich działanie ma na celu poprawę jakości powietrza. Ze względu na zawartą umowę spółka nie zdradza więcej szczegółów dotyczących urządzeń. 

- Nietypowe urządzenia pojawiły się na latarniach na Dobrzecu. Jednych zaniepokoiły. Innym przypominają ...słynne latarnie Gaudiego w Barcelonie - napisał prezydent Krystian Kinastowski na swoim profilu społecznościowym. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ