Kultura

Naprawiona Flora znów ozdabia Park Miejski

2019-07-16 09:30:00 Błażej Krawczyk

W marcu br. Flora w Parku Miejskim została zniszczona przez wandali. Wczoraj naprawiona i oczyszczona stanęła na swoim miejscu. - Liczę na to, że rzeźba zostanie uszanowana i dalej będzie ozdobą kaliskiego parku - mówi prezydent Krystian Kinastowski.

fot. Krystian Kinastowski - Prezydent Miasta Kalisza
fot. Krystian Kinastowski - Prezydent Miasta Kalisza

Oryginalna XIX-wieczna Flora stoi na dziedzińcu ratusza. Ta w Parku Miejskim to jej kopia. W marcu br. po raz kolejny znalazła się w centrum zainteresowania wandali. Tym razem zamiast na cokole, znalazła się na ziemi. W poprzednich latach dochodziło do uszkodzenia poszczególnych jej elementów, miała odtrąconą głowę czy ręce, była również “ozdabiana” malunkami.

- Naprawiliśmy tak lubianą przez mieszkańców rzeźbę Flory z Parku Miejskiego. Po marcowym uszkodzeniu zarówno posąg, jak i cokół, na którym stoi, zostały oczyszczone i pomalowane na nowo, po poprzednim uzupełnieniu ubytków. Rzeźbę zamontowano z powrotem w parku i znowu cieszy swoim widokiem spacerujących mieszkańców - informuje prezydent Kalisz Krystian Kinastowski.

Koszt naprawy Flory wyniósł blisko 8 tysięcy złotych. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ