Nadzieja ... w plastikowych nakrętkach

2011-09-15 23:07:25 Piotr Synkiewicz

Około 2 ton nakrętek uzbierano w Kaliszu podczas akcji "na ratunek chorym dzieciom". Akcja wspomoże rehabilitację małego Franka, który zmaga się z nieuleczalną, genetyczną chorobą.

Korki zbierano w całym Kaliszu. Po napojach, pojemnikach, słoikach, dezodorantach. Zbierali uczniowie różnych szkół, pracownicy różnych instytucji: Urzędu Miejskiego, Komendy Miejskiej Policji, Kuratorium Oświaty. Nakrętki przynosili przejęci akcją - mieszkańcy miasta. W ciągu kilku miesięcy udało się uzbierać górę korków. Tak "na oko"- 2 tony!!! Akcję koordynowało II L.O im. Tadeusza Kościuszki. To tam była "korkowa baza". Uczniowie zbierali nakrętki do specjalnych pudełek. Później korki trafiły do wydzielonego w tym celu pomieszczenia. Kiedy cztery ściany pełne korków pękały w szwach, to trzeba było znaleźć kolejne pomieszczenie. Zbieranie w szczytnym celu błyskawicznie nabrało wśród kaliszan popularności. Z pomocą przyszli zarówno kaliscy notable, jak i znajomi z sąsiedztwa, którzy wspomagali akcję woreczkami wypełnionymi nakrętkami. Bywało, że wielu podnosiło nakrętki leżące na ulicy, przy śmietnikach, czy przydrożnych rowach.Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
Dzięki Wam mały Franek będzie miał radośniejsze życie!
Akcję rozpoczęliśmy dwa lata temu. Za uzbierane korki chcieliśmy kupić wózek dla niepełnosprawnego dziecka. Takie akcje prowadzone są w całym kraju. W ostatnich miesiącach do starostwa powiatowego w Kaliszu dotarły wózki inwalidzkie od niemieckiej fundacji i tym samym kupno kolejnego nie miało sensu. Po udanej akcji "dla Franka" podczas Festiwalu im. Pawła Bergera (wówczas zebrano 8 230 zł.) postanowiliśmy, że wszystkie nakrętki przeznaczymy na pomoc naszemu młodszemu koledze. Każda osoba, która włączyła się w akcję może mieć poczucie, że pomogła Frankowi i Jego Rodzicom.
Pieniądze ze sprzedaży nakrętek wesprą rehabilitację Franka.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ