Społeczne

Ministerstwo Zdrowia: nie żyje 16 osób, 407 nowych zakażeń

2020-06-16 10:43:44 red

Resort zdrowia poinformował o 407 nowych zakażeniach w całej Polsce, w tym o 8 w Wielkopolsce. Ponad połowa zakażeń pochodzi z województwa śląskiego. Zmarło 16 osób, w tym 76-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia

407 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem pochodzi z województw:

 • śląskiego (216),
 • łódzkiego (62),
 • mazowieckiego (36),
 • podkarpackiego (13),
 • małopolskiego (12),
 • dolnośląskiego (11),
 • świętokrzyskiego (11),
 • lubelskiego (9),
 • opolskiego (8),
 • wielkopolskiego (8),
 • podlaskiego (7),
 • warmińsko-mazurskiego (6),
 • zachodniopomorskiego (5),
 • pomorskiego (2),
 • kujawsko-pomorskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Bolesławiec, 83-K Wrocław, 65-M Domaszków, 68-M, 74-M Tychy, 82-K Racibórz, 84-K, 67-M Warszawa, 62-M Radom, 69-M, 79-M, 84-K, 57-K, 83-K, 83-K Zgierz, 76-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące – podaje resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem: 30 195/1 272 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Wyzdrowiały 14 654 osoby.

- Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarł 76-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego – podaje Anna Czuchra z oddział Mediów i Komunikacji Społecznej w Gabinecie Wojewody.

8 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce dotyczy:

Lp. Płeć Wiek Powiat Hospitalizowany tak/nie nazwa szpitala, pobór próby
1 KOBIETA dziecko kępiński NIE/Izolacja domowa
2 MĘŻCZYZNA l. 32 poznański NIE/Izolacja domowa
3 MĘŻCZYZNA l. 73 kępiński TAK/Szpital Zakaźny w Opolu
4 KOBIETA l. 53 kaliski NIE/Izolacja domowa
5 MĘŻCZYZNA l. 58 kępiński TAK/Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu
6 MĘŻCZYZNA l. 77 kępiński TAK/Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu
7 MĘŻCZYZNA l. 85 kępiński TAK/Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu
8 MĘŻCZYZNA l. 71 kaliski TAK/Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ