Międzynarodowy Dzień Jogi już w niedzielę w Kaliszu [Program]

2019-06-17 13:12:00 red

Jednym pomaga pozbyć się dolegliwości typowo fizycznych, innym złapać oddech i uspokoić pędzące myśli. I chociaż metryka jogi ma już 5 tysięcy lat to efekty jej działania nadal zaskakują. A będzie się można o tym przekonać w najbliższą niedzielę 23 czerwca w trakcie kaliskich obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi. Ten, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, przypada 21 czerwca i obchodzony jest od 2015 roku.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Jego celem jest propagowanie zdrowotnych właściwości jogi, ale też filozofii, która jej towarzyszy, czyli dbania o siebie, ale też otaczający świat. Od czterech lat właśnie w czerwcu szkoły jogi na całym świecie wychodzą poza swoje mury zachęcając mieszkańców miast, w których się mieszczą do wejścia na matę. Podobnie jest w naszym mieście. Od lat Międzynarodowy Dzień Jogi organizuje ZEN YOGA & Therapy w Kaliszu, która do współudziału zaprasza nie ośrodki z całego regionu.

W tym roku przygotowaliśmy cztery sesje. Każdy nauczyciel w dowolny sposób będzie prowadzić zajęcia, ale będzie to klasyczna hatha joga, czyli harmonijne łączenie oddechu – pranayamy z ruchem – asanami – wyjaśnia Renata Gottasova, właścicielka ZEN YOGA & Therapy w Kaliszu i organizatorka kaliskiego Międzynarodowego Dnia Jogi.

Będzie można spróbować swoich sił na macie a między sesjami porozmawiać o tym jak prawidłowo oddychać, o rodzajach pranayamy i jej działaniu na nasz organizm i psychikę a także o asanach oraz ich wpływie na nasz organizm. Jak zawsze dla maluch będzie malowanie twarzy i zdrowe przekąski od firmy Paula. A wszystko w sercu Parku Miejskiego przy Pagodzie.

Program – niedziela 23 czerwca:

- 9.30 – Gosia Romańczyk z Kalisza,
- 11.00 – Dagmara Felisiak z Turku,
- 12.00 – Lidka Bielewicz z Kalisza,
- 13.00 – Renata Gottasova.

Międzynarodowy Dzień Jogi jest bezpłatny. Wystarczy założyć wygodny strój i jeśli ma się matę – chociaż można też bez – przyjść w niedzielę do Parku Miejskiego. Patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Kalisz.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ