Społeczne

Miasto Kalisz wsparło rozbudowę Szpitala w Wolicy

2021-10-05 19:30:00 Kancelaria Prezydenta Miasta

Trwa rozbudowa Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Przy szpitalu powstaje pawilon do rehabilitacji pulmonologicznej. Dzisiaj prezydent Krystian Kinastowski przekazał szpitalowi 60.000 złotych na wyposażenie pawilonu.

fot. Kancelaria Prezydenta Miasta
fot. Kancelaria Prezydenta Miasta

To kolejna pomoc dla tej specjalistycznej placówki, z której korzystają kaliszanie i mieszkańcy całego regionu.

W 2019 roku Miasto Kalisz przekazało szpitalowi w Wolicy 300.000 zł na zakup ambulansu transportowego.

W 2020 r. dotacje przekazano na:
- zakup sprzętu medycznego ratującego życie oraz bieżący zakup środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych - 100.000 zł,
- na zakup sprzętu medycznego w związku z przekształceniem w podmiot leczniczy jednoprofilowy, dedykowany dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 - kwota 100.000 zł,
- 27.000 zł na zakup zamrażarki laboratoryjnej do szczepionek przeciwko COVID-19.

Rozbudowa szpitala trwa. Nowy pawilon o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych powstanie zaledwie w 3 miesiące – budowa jest prowadzona w systemie modułowym. Z początkiem nowego roku placówka przyjmie pacjentów wymagających rehabilitacji, głównie po przebytej chorobie Covid-19. Koszt budowy pawilonu przekracza 6 milionów złotych.

- Docelowo planujemy połączyć pawilon z głównym budynkiem szpitala. To – wraz z rozbudową - pozwoli nie tylko usprawnić komunikację, ale i poszerzyć działalność szpitala – zapowiada dyrektor Sławomir Wysocki.

Prezydent Krystian Kinastowski zapewnił, że Miasto zawsze życzliwie wspiera działalność szpitala w Wolicy. - To bardzo ważna placówka. Korzystają z niej nie tylko kaliszanie, ale mieszkańcy całej Wielkopolski. O tym, jak dużą odgrywa rolę w lecznictwie przekonaliśmy się szczególnie teraz, podczas pandemii, której częstym skutkiem są powikłania po przebytej chorobie Covid-19, a wielu pacjentów wymaga rehabilitacji pulmonologicznej – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ