Sport

„Memoriał Piotra Szymańskiego” i Międzypokoleniowy Piknik Rowerowy już 15 sierpnia w Kaliszu

2020-07-30 07:30:00 red

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie organizuje 15 sierpnia w godzinach od 11.00 do 19.00 zawody kolarskie na torze „Memoriał Piotra Szymańskiego” oraz Międzypokoleniowy Piknik Rowerowy „Aktywnie, bezpiecznie, zdrowo”.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Zawody Kolarskie na torze „Memoriał Piotra Szymańskiego” odbędą się pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego Prezydenta Miasta Kalisza i organizowane są przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie

W programie:

- widowiskowe wyścigi eliminacyjne, punktowe, scratch, w kategoriach: juniorów młodszych młodzików, żaków i szkółek kolarskich (dziewcząt i chłopców),

- Grand Prix w keirinie z udziałem kadry narodowej z Mateuszem Rudykiem na czele.

 

W trakcie zawodów odbędzie się Międzypokoleniowy Piknik Rowerowy „Aktywnie, bezpiecznie, zdrowo”, podczas którego odbędą się:

- wjazd na rundę honorową po torze kolarskim uczestników XXI Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Stawiszyn – Kalisz”,

- konkurencje sprawnościowe, - konkursy na temat zdrowych nawyków żywieniowych, aktywnego spędzania czasu i bezpieczeństwa na drodze,

- animacje dla dzieci / Strefa Artystyczna Uciechowo

- znakowanie rowerów / Straż Miejska Kalisza,

- stoisko marki WERON z produktami dla sportowców w zakresie suplementacji oraz regeneracji, 

- stoiska gastronomiczne i handlowe,

- integracja z GRUPĄ MISZ MASZ.

 

Zawody będą także okazją do rozegrania VI Mistrzostw Kalisza na rowerkach biegowych. Wśród dzieci, które będą uczestniczyły mistrzostwach rozlosowane zostaną 3 rowerki dziecięce ufundowane przez CASE IH – AGRO RAMI. Dla uczestników słodki poczęstunek przygotują fitmy COLIAN, PSS SPOŁEM , SOPEL.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.