Medalowa forma Consusa

2014-02-22 14:08:00 RED

Znakomicie zaprezentowali się brydżyści kaliskiego Consusa podczas międzynarodowego festiwalu brydżowego, który odbył się w Tel Awiwie. Zawodnicy z grodu nad Prosną uczestniczyli w tym prestiżowym turnieju już po raz czwarty.

Tak jak w poprzednich latach, brydżyści Consusa zaprezentowali wysoki poziom polskiego brydża. Zajęli trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju teamów oraz pierwsze miejsce w turnieju par (na blisko 300 startujących) – dokonali tego Jan Moszyński i Jarosław Cieślak. Natomiast 5. miejsce w tej kategorii zajęli Cathy Bałdysz (Brydż 24 Warszawa) i Piotr Walczak, natomiast pozostałe pary Consusa awansowały do finału.

W licznie obsadzonym turnieju par mixtowych (aż 220 par) Piotr Walczak i grający w Izraelu z reprezentantką Polski Cathy Bałdysz (Brydż 24 Warszawa) zajęli 2. miejsce.

Organizatorzy zadbali również, aby goście poznali ich kraj i historię. Brydżyści podczas wizyty w Izraelu zwiedzili Nazaret, Galileę, Betlejem i Jerozolimę.