Sport

Mecz tenisowej reprezentacji Polski już w marcu w Kaliszu

2020-02-12 14:00:00 red

6 i 7 marca Kalisz będzie gospodarzem meczu tenisa w ramach rozgrywek o Puchar Davisa. W naszym mieście z reprezentacją Polski rywalizować będzie Hongkong.

fot. MW
fot. MW

Mecz tenisowy odbędzie się 6 i 7 marca - Miasto Kalisz wspólnie z Polskim Związkiem Tenisa będzie organizowało mecz o Puchar Davisa gdzie zagra Polska z Hongkongiem – mówi prezydent Krystian Kinastowski i dodaje – Jest to konsekwentna strategia, którą z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem stosujemy i chcemy w ten sposób promować nasze miasto jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom fajną ofertę wydarzeń sportowych.

W Kaliszu w ostatnim czasie zostały rozegrane mecze m.in. o Puchar Polski w piłce sitkowej kobiet, czy Superpuchar Polski w koszykówce mężczyzn. - Kalisz bardzo stawia na sport. Tenis w Kaliszu rozwija się bardzo dobrze, mamy prężnie działający klub KKS Kalisz - mówi wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, były zawodowy tenisista.

Przy okazji zawodów odbędzie się szereg imprez towarzyszących – Nazwaliśmy to Kaliski Tenis Challenge. Oprócz meczu Pucharu Davisa odbędzie się wielka międzynarodowa konferencja trenerów tenisa. Liczymy na 250 trenerów, którzy będą także częścią Pucharu Davisa. Na jednej z hal tenisowych odbędą się deblowe Mistrzostwa Kalisza. Wypełnimy tą przestrzeń w całości tenisem – mówi wiceprezydent Kulawinek.

- Bardzo się cieszę, że Puchar Davisa i tak bardzo ważny mecz naszej reprezentacji będzie rozegrany w Kaliszu. Staramy się takie mecze organizować w miastach gdzie tenis jest popularny i się rozwija. Nie ukrywam, że decydującym bodźcem do rozegrania pojedynku w tym prastarym mieście były osoby prezydentów, ich determinacja i chęć rozegrania tego pojedynku – podkreśla prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Kapitanem reprezentacji Polski po raz pierwszy będzie doświadczony zawodnik Mariusz Fyrstenberg – Z mojego 15-letniego doświadczenia widzę, że w miastach stutysięcznych jest duży popyt na sport, ludzie przychodzą i ekscytują się tenisem – mówi kapitan reprezentacji, który na razie nie chce podać w jakim składzie zagrają biało-czerwoni, jednak – Bardzo się cieszę, że po czterech latach wraca Jerzy Janowicz do reprezentacji. Mam nadzieję, że będą go omijały kontuzje i będzie mógł się rozwijać w odpowiednim kierunku – mówi Fyrstenberg.

Bilety można nabyć z pośrednictwem strony http://pzt.abilet.pl/

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ