Sport

Mecz tenisowej reprezentacji Polski już w marcu w Kaliszu

2020-02-12 14:00:00 red

6 i 7 marca Kalisz będzie gospodarzem meczu tenisa w ramach rozgrywek o Puchar Davisa. W naszym mieście z reprezentacją Polski rywalizować będzie Hongkong.

fot. MW
fot. MW

Mecz tenisowy odbędzie się 6 i 7 marca - Miasto Kalisz wspólnie z Polskim Związkiem Tenisa będzie organizowało mecz o Puchar Davisa gdzie zagra Polska z Hongkongiem – mówi prezydent Krystian Kinastowski i dodaje – Jest to konsekwentna strategia, którą z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem stosujemy i chcemy w ten sposób promować nasze miasto jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom fajną ofertę wydarzeń sportowych.

W Kaliszu w ostatnim czasie zostały rozegrane mecze m.in. o Puchar Polski w piłce sitkowej kobiet, czy Superpuchar Polski w koszykówce mężczyzn. - Kalisz bardzo stawia na sport. Tenis w Kaliszu rozwija się bardzo dobrze, mamy prężnie działający klub KKS Kalisz - mówi wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, były zawodowy tenisista.

Przy okazji zawodów odbędzie się szereg imprez towarzyszących – Nazwaliśmy to Kaliski Tenis Challenge. Oprócz meczu Pucharu Davisa odbędzie się wielka międzynarodowa konferencja trenerów tenisa. Liczymy na 250 trenerów, którzy będą także częścią Pucharu Davisa. Na jednej z hal tenisowych odbędą się deblowe Mistrzostwa Kalisza. Wypełnimy tą przestrzeń w całości tenisem – mówi wiceprezydent Kulawinek.

- Bardzo się cieszę, że Puchar Davisa i tak bardzo ważny mecz naszej reprezentacji będzie rozegrany w Kaliszu. Staramy się takie mecze organizować w miastach gdzie tenis jest popularny i się rozwija. Nie ukrywam, że decydującym bodźcem do rozegrania pojedynku w tym prastarym mieście były osoby prezydentów, ich determinacja i chęć rozegrania tego pojedynku – podkreśla prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Kapitanem reprezentacji Polski po raz pierwszy będzie doświadczony zawodnik Mariusz Fyrstenberg – Z mojego 15-letniego doświadczenia widzę, że w miastach stutysięcznych jest duży popyt na sport, ludzie przychodzą i ekscytują się tenisem – mówi kapitan reprezentacji, który na razie nie chce podać w jakim składzie zagrają biało-czerwoni, jednak – Bardzo się cieszę, że po czterech latach wraca Jerzy Janowicz do reprezentacji. Mam nadzieję, że będą go omijały kontuzje i będzie mógł się rozwijać w odpowiednim kierunku – mówi Fyrstenberg.

Bilety można nabyć z pośrednictwem strony http://pzt.abilet.pl/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ