Polityka

Listy Koalicji w ciągu najbliższych trzech tygodni. Mariusz Witczak: „Stawiamy na samorządowców i na kobiety”

2019-07-16 08:45:00 red

Kto będzie liderem Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu w zbliżających się wyborach parlamentarnych? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze poczekać, jednak poseł Mariusz Witczak zdradza, że będą na niej rodowici mieszkańcy i samorządowcy. Ważnym elementem będzie także parytet - Zadbamy o to, żeby była bardzo silna reprezentacja kobiet na listach – mówi poseł PO i deklaruje - Chcemy wygrać z PiS-em.

fot. MW
fot. MW

- Listy będziemy konsultowali już w tym tygodniu. Myślę, ze w ciągu dwóch, może trzech tygodni będziemy precyzyjnie wiedzieli jaki będzie kształt listy w okręgu kalisko-leszczyńskim. Myślę, że kandydatury będą bardzo silne i na pewno skorzystamy z naszych najsilniejszych zasobów – zapewnia poseł Mariusz Witczak.

Na liście obok parlamentarzystów znajdą się samorządowcy - W tym również najważniejsi samorządowcy, którzy bardzo dobrze weryfikowali się rok temu w wyborach samorządowych. Lista będzie miała bardzo silny segment kandydatów pochodzących z samorządu – mówi parlamentarzysta PO – Stawiamy na samorządowców i na kobiety. Zadbamy o to, żeby była bardzo silna reprezentacja kobiet na listach – zapewnia.

Na listach w okręgu nr 36 mają znaleźć się rodowici mieszkańcy, a nie „spadochroniarze” - Stawiamy na ludzi stąd, to mogę obiecać – mówi poseł Mariusz Witczak, który nie zdradza czy będzie liderem listy – Zamierzam startować w tych wyborach, jednak to z jakiej pozycji będę startował powiemy w odpowiednim momencie – dodaje, zapewniając że listy będą podane w całości, nie tylko tzw. „jedynki”.

W naszym okręgu jest do zdobycia 12 mandatów – Chcemy wygrać z PiS-em. To będą dwa najbardziej konkurencyjne bloki polityczne. To jest nasz cel strategiczny. Nie chcę mówić, czy to będzie sześć mandatów czy więcej, ale wiem że stać nas na to żeby wygrać z PiS-em – twierdzi poseł Witczak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ