KP CALISIA PEWNIE ZWYCIĘŻA W CHEŁMŻY

2010-05-17 21:57:16 kpcalisia.futbolowo.pl

W kolejnym wyjazdowym spotkaniu III ligi, KP CALISIA Kalisz pokonał na wyjeździe Legię Chełmża 3:1

Początek meczu, jak i cała pierwsza połowa to dobra gra kaliszan udokumentowana strzeleniem 3 bramek. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Maciej Stawiński oraz Damian Czech. Warto dodać, że większość czasu gry nasi zawodnicy byli w posiadaniu piłki, co bardzo utrudniało miejscowym konstruowanie jakichkolwiek akcji. Legia przebudziła się w drugiej części gry, na co za bardzo pozwoliła obrona Calisii. Przełożyło się to od razu na wynik meczu, który po 60 minutach zmienił się na 1:3, co spowodowało częste ataki gospodarzy, które pozwalały wyprowadzać kontry przez gości. Nasz zespół powinien do końca spotkania strzelić co najmniej 2 bramki, a doskonałych okazji nie wykorzystali Stawiński, Sobczak i Kaniewski. Po tej porażce sytuacja Legii bardzo się skomplikowała, a po remisie Sparty w Rypinie oraz przegranej Mieszka w Noteciance, sprawa spadku z III ligi jest nadal nie rozstrzygnięta. Naturalnie jeszcze nie wiadomo ile zespołów spadnie z II ligi, co spowoduje zepchnięcie kolejnych drużyn do IV ligi. Natomiast jeżeli chodzi o czołówkę tabeli, to lider z Nowego Tomyśla zremisował z wiceliderem z Koronowa i bardzo zbliżył się do końcowego triumfu. Po zwycięstwie z Legią, KP CALISIA wykorzystał potknięcie Lecha Rypin i wskoczył na 4 lokatę. Nadal doskonale spisuje się na wiosnę Górnik Konin, który lideruje w tabeli wiosny III ligi tuż przed Calisią.
W sobotę kolejna kolejka w III oraz II lidze, która powoli zacznie wyjaśniać wszystkie niewiadome. Drużyny walczące o utrzymanie, powinny trzymać kciuki również za Wartę Poznań, która w przypadku spadku do II ligi, zwiększy ilość zespołów spadających do III.