Kolejne sukcesy młodych chodziarzy

Kolejne udane starty mają na koncie chodziarze z UKS 12 Kalisz, którzy podczas rozegranych w Mielcu Mistrzostw Polski seniorów w chodzie na 20 km, rywalizowali na krótszych dystansach w kategoriach juniorskich. Na podium stanął Mikołaj Nowostawski.

W chodzie na 5 km, w kategorii open (junior i junior młodszy), Mikołaj Nowostawski zajął trzecią lokatę. Na mecie zameldował się z wynikiem 25:30. W palącym słońcu o bicie rekordów życiowych było szalenie trudno, ale udało się to Amelii Błażejewskiej.

Amelia, podobnie jak Mikołaj,startowała na 5 km w kategorii open. Ostatecznie wywalczyła czwarte miejsce, ale cieszy przede wszystkim wynik–27:07. Warto jednak przypomnieć, że  oboje są jeszcze juniorami młodszymi

– podkreśla trener Paweł Wiśniewski.

Na dystansie 5 kilometrów wystartowała również Emilia Wiśniewska, ale planowo i w uzgodnieniu z sędziami, po przejściu 3 kilometrów miała zakończyć rywalizację.

Emilka dopiero pierwszy rok jest młodziczką, ma więc jeszcze czas na starty na dłuższych dystansach. Cieszy jednak wynik uzyskany w trudnych warunkach -16:09, zbliżony do jej rekordu życiowego