Sport

Kolejne sukcesy młodych chodziarzy

2019-07-01 10:00:00 www.kalisz.pl

Kolejne udane starty mają na koncie chodziarze z UKS 12 Kalisz, którzy podczas rozegranych w Mielcu Mistrzostw Polski seniorów w chodzie na 20 km, rywalizowali na krótszych dystansach w kategoriach juniorskich. Na podium stanął Mikołaj Nowostawski.

fot. UKS 12 Kalisz
fot. UKS 12 Kalisz

W chodzie na 5 km, w kategorii open (junior i junior młodszy), Mikołaj Nowostawski zajął trzecią lokatę. Na mecie zameldował się z wynikiem 25:30. W palącym słońcu o bicie rekordów życiowych było szalenie trudno, ale udało się to Amelii Błażejewskiej. 

 

Amelia, podobnie jak Mikołaj,startowała na 5 km w kategorii open. Ostatecznie wywalczyła czwarte miejsce, ale cieszy przede wszystkim wynik–27:07. Warto jednak przypomnieć, że  oboje są jeszcze juniorami młodszymi

– podkreśla trener Paweł Wiśniewski.

 

Na dystansie 5 kilometrów wystartowała również Emilia Wiśniewska, ale planowo i w uzgodnieniu z sędziami, po przejściu 3 kilometrów miała zakończyć rywalizację. 

 

Emilka dopiero pierwszy rok jest młodziczką, ma więc jeszcze czas na starty na dłuższych dystansach. Cieszy jednak wynik uzyskany w trudnych warunkach -16:09, zbliżony do jej rekordu życiowego

– dodaje Paweł Wiśniewski.    

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ