KKS Kalisz: 7 bramek w sparingu z Błękitnymi!

Niecodzienny przebieg miał sobotni mecz sparingowy KKS-u z beniaminkiem IV ligi grupy północnej Błękitnymi Owińska. Obaj trenerzy, którzy mieli do dyspozycji sporą grupę piłkarzy umówili się, że test mecz rozegrają w częściach 4 x 35 minut, a więc łącznie oglądaliśmy 140 minut całkiem niezłej gry obu zespołów. Padło również 7 bramek, a spotkanie ostatecznie wygrali goście 4:3. Zespół rywali KKS-u to w opinii trenera Mariusza Kaczmarka najsilniejszy rywal, który w składzie ma także obcokrajowców, a do Kalisza przyjechał z pełnymi dwoma składami zawodników. I rzeczywiście po niespełna godzinie gry nasi piłkarze przegrywali już 0:3.

Pierwszą bramkę KKS stracił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na 5 metrze obrońcy zostawili za dużo miejsca zawodnikowi Błękitnych i po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki kaliszan. Druga bramka dla gości padła po pechowym rykoszecie, a trzecia po nieudanej pułapce off-saidowej - wówczas sytuację sam na sam pewnie wykorzystał napastnik Błękitnych.
Po utracie trzeciego gola kakaesiacy zaskoczeni takim obrotem sprawy ostro wzięli się do pracy. Już minutę później było 1-3. Konrad Chojnacki urwał się z lewej strony obrońcy i doskonale dograł na głowę Daniela Armatysa, który pokonał bramkarza Błękitnych. Parę minut później idealne dogranie za plecy obrońców dostał ponownie Armatys i nie zmarnował doskonałej sytuacji strzelając kontaktowego gola. Jeszcze przed zakończeniem II części sytuację sam na sam z prawej strony boiska pewnie mocnym strzałem po ziemi wykorzystał Stanisław Walczyński. Druga część była najlepsza w wykonaniu piłkarzy KKS-u(wygrana 3:2), a udane akcje duetu Chojnacki-Armatys mogły podobać się najbardziej wybrednym kibicom.
W trzeciej i czwartej części zgodnie z zapowiedziami trener Kaczmarek dał pograć wszystkim młodym zawodnikom, jak i tym, którzy walczą o miejsce w 20 osobowej kadrze na nadchodzący sezon. "Muszę przyznać, że kilku zawodników robi na mnie dobre wrażenie, a przede wszystkim widzę dużą chęć gry z ich strony i ambicję. Tego powiewu świeżości ten zespół potrzebował. Został jeszcze jeden sparing, aby ostatecznie przekonali mnie do siebie."
Czwartą bramkę KKS stracił w ostatniej 140 minucie spotkania po koronkowej akcji rywali.
--------------------------------------------------------------------------------
Sparing: KKS Włókniarz 1925 Kalisz – Błękitni Owińska 3-4 (0-1, 3-2, 0-0, 0-1)
Bramki dla KKS-u: Armatys – 2, Walczyński.
I część: Trzeciak - Gostyński, Kiełbik, Rosadziński, Dąbrowski - Piestrzyński, Woźniak, Zapart, Chojnacki - Ulbrych, Nowak
II część: Trzeciak (Wolniak) - Rosadziński, Gostyński, Kiełbik, Dąbrowski - Urbaniak, Laskowski, Baszczyński, Chojnacki - Walczyński, Armatys
III część: Wolniak (Walczak) – Żurawiński (Urbaniak), Zapart, Lubka, Grzesik - Gałczyński, Laskowski, Armatys, Farbicki (Piestrzyński) - Nowak, Walczyński
IV część: Walczak – Lubka, Urbaniak, Zapart, Grzesik, Gałczyński, Piestrzyński, Laskowski, Nowak, Armatys, Walczyński (Baszczyński).