Kultura

Kino Helios zaprasza na seans filmu „Mój dług”!

2022-11-23 12:00:00 reklama@calisia.pl/Kino Helios

Wstrząsająca historia nierównej walki o sprawiedliwość… Zwyczajny obywatel zostaje skazany za zamordowanie brutalnego bandyty i musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć wieloletnie więzienie. Kaliskie kino Helios zaprasza swoich widzów na seans filmu kryminalnego „Mój dług” 24.11.2022 r. o godzinie 18:00. Bilet tylko 10,00 zł ! Przypominamy, że Kalisz, ma spory wkład w produkcję filmu „Mój Dług” ponieważ, wielu mieszkańców to kaliscy statyści, a niektóre sceny w filmie były realizowane w obrębie dawnego kaliskiego więzienia.

Kino Helios
Kino Helios

Młody przedsiębiorca Sławomir Sikora prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie.

Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka, Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami…

Szokujący obraz więziennych realiów, korupcji organów ścigania i bezradności wymiaru sprawiedliwości. Zbrodnia i kara w realiach Polski lat 90-tych. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy takie jak: Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Bartosz Sak oraz Anna Karczmarczyk.

https://www.helios.pl/40,Kalisz/BazaFilmow/Szczegoly/film/23914

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować