Kaliszanie z sukcesami na IV Konińskiej Lidze sportów walki [zdjęcia]

2018-12-02 16:30:00 KRUK GYM

1 grudnia drużyna Kaliskiego Centrum Sportu KRUK GYM wzięła udział w kolejnej edycji IV Konińskiej Lidze sportów walki pod patronatem fed. A1. Udział w wydarzeniu wzięło około 100 zawodniczek i zawodników z 15 klubów z Polski.

fot. KRUK GYM Maciej Kaczmarek
fot. KRUK GYM Maciej Kaczmarek

Kaliszanie walczyli w ringu tym razem na zasadach K1 (bez użycia łokci i pracy w klinczu). Pierwszy wystąpił IGOR MIKLAS w kat. dzieci do lat 12. Był to jego 3 pojedynek w życiu. W pięknym stylu pokonał w 2 rundzie przed czasem (kolana na tułów) Macieja Wangę z “Czerwonego Smoka” z Poznania. Werdykt w rywalizacji dzieci ogłoszono na remis, ponieważ takie są zasady w kat.dzieci tej klasy turniejów w Polsce.

FILIP KACZMAREK po raz 1 wystąpił w seniorach w nowej kat. do 91 kg i była to jego 2 walka w życiu. Co prawda walkę przegrał na pkt. ale podopieczny ALEKSANDRA KRUKA, sekundanta Macieja Kaczmarka (wujek Filipa) jak i klubowicze mogą być dumni z jego z występu. W 1 rundzie Filip był liczony po ciosie zadanym przez rywala z “ThaiBoxingTeam” Krotoszyn i to go obudziło. W 2 rundzie ruszył na rywala, zadając celne ciosy kolanami rywalowi.3 runda dała już znaczną przewagę Filipowi i mało brakowało aby “usadził” rywala na deski. Kto wie może i wygrałby ten pojedynek? Jak się okazało Bartek Nowaczyk z Krotoszyńskiego klubu to doświadczony zawodnik,który oprócz walk amatorskich ma także walki zawodowe. Także może i plus dla Nas mimo porażki 1 seniora w historii startującego w KRUK GYM.

1 seniorka klubu KAROLINA WOJTACZAK walczyła z doświadczoną z różnych sportów 30-letnią Katarzyną Piróg z “FightClub” Łódź. Kruczanka starała się bardzo ale z o wiele szybszą i silniejszą rywalką nie miała szans.Za to zyskała w swojej 3 walce cenne doświadczenie. Zawodniczka z łódzkiego klubu stoczyła jeszcze jedną walkę i zdobyła zasłużenie puchar dla Najlepszej Wojowniczki Turnieju.

MACIEJ HERBICH to taki deser na koniec turnieju. Utytułowany wojownik w 2 rundzie bez żadnych uszczerbków przed czasem(celne kopnięcia i kolana na tułów)pokonał Damiana Turka z “Protectora” Ustka.

Do walk gotowi byli także FILIP STASZAK i kolejny utytułowany wojownik ADAM BOROWSKI – nie walczyli z powodu braku rywali. Zebrali za to kolejne doświadczenia z oglądania walk i pomocy startującym.

KRUK GYM dziękuje:

Firmie “WĘDROWNIK” Tomasza Guźniczaka za transport na zawody i do domu. Rodzicom swoich pociech za zaufanie, które okazują klubowi pomagającemu im w rozwoju. Tymczasem bierzemy się do pracy na sali i do następnych zawodów…

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ