Kaliski Trucker z prezentami dla dzieci z Domu Dziecka! [zdjęcia, wideo]

2019-12-24 11:00:00 BK

Słodycze, produkty spożywcze, środki czystości, gry komputerowe oraz sprzęt elektroniczny przywieźli członkowie grupy Kaliski Trucker dla dzieci z Domu Dziecka. Do podopiecznych zajechali z wielkim hukiem czterema ciężarówkami, które było słychać chyba w całym Kaliszu. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Członkowie grupy Kaliski Trucker na co dzień jeżdżą po całym świecie potężnymi ciężarówkami i pokonują tysiące kilometrów. Postanowili po raz kolejny zrobić niezwykły prezent na święta dzieciom z Domu Dziecka w Kaliszu. Z własnych środków w dwa tygodnie przygotowali busa pełnego paczek, upominków, słodyczy, ozdób i środków czystości. 24 grudnia z wielkim hukiem ciężarówki wjechały na teren Domu Dziecka przy ul. Skarszewskiej. Sprawiły najmłodszym wiele radości. Dzieci chętnie oglądały pojazdy, wsiadały za kierownice i naciskały klaksony, które słyszało z pewnością pół miasta.

Za wszystkie dary, prezenty i wsparcie dziękowała darczyńcom Bożena Konopka p.o. dyrektora Domu Dziecka w Kaliszu. Zapasy żywności pozwolą na oszczędności i inne inwestycje dla podopiecznych. 

Akcję wsparli: Hurtownia Anpah, Sklep Leviatan ul. Łódzka, Hurtownia Budowlana DONBUD, Viola Transport, NogTom - Tomasz Nogaj, Agrokordi.

Grupa Kaliski Trucker powstała 2 lata temu i liczy blisko 102 członków. Zrzesza kierowców ciężarówek, którzy jeżdżą po całym świecie. Grupa planuje dużo więcej takich akcji, które mają wspierać dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej oraz materialnej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ