Kaliski szpital skraca kolejki do zabiegów planowych

2020-09-16 19:00:00 red. za Szpital Kalisz

Pandemia koronawirusa sprawiła, że odwołanych zostało wiele zaplanowanych operacji. Aby nie narażać zdrowia pacjentów, szpital przy ul. Poznańskiej skraca czas oczekiwania na zabiegi. I dlatego już od 2 tygodni pracuje na bloku operacyjnym "po godzinach".

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz
Po godzinie 15:00, ekipa fachowców realizuje zabiegi z zakresu chirurgii, ortopedii niebawem ginekologii, urologii, czy też neurochirurgii. Dotychczas sale operacyjne o tej porze były wykorzystywane tylko w sytuacjach nagłych - teraz pomoc planowa niesiona jest również popołudniami.
 
- Co ważne - zabiegi są przeprowadzane w miłej i przyjaznej atmosferze, gdyż zgrany zespół naszych pracowników - lekarze operatorzy, asystenci, anestezjolodzy, pielęgniarki anestezjologiczne oraz instrumentariuszki - chętnie podjął nowe wyzwanie - mówi Radosław Kołaciński, dyrektor placówki. - Warto dodać, że realizacja popołudniowych zabiegów odblokowuje dostęp do bloku operacyjnego dla operacji rozległych i skomplikowanych; wymagających większej liczby asystentów, ma też wpływ na rozwój chirurgii onkologicznej, który planujemy w naszym szpitalu. Skrócenie kolejek to wyraźna korzyść dla naszych Pacjentów, a dla szpitala to również okazja do sprawnej realizacji kontraktu z NFZ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ