Zdrowie

Kaliski szpital pomoże placówce w Ostrowie. Więcej łóżek covidowych u sąsiadów

2021-11-18 14:30:00 Szpital Kalisz

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim przygotowuje się na rosnącą liczbę zakażeń na COVID-19. Zwiększył liczbę łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych wirusem. Planowych pacjentów przejmie kaliska placówka.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
– W miarę naszych możliwości, zasobów i sił personelu będziemy przejmować pacjentów ostrowskiego szpitala – podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.
 
Szpital w Ostrowie Wielkopolskim przygotował kolejnych 50 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS–CoV 2. W związku z tym zawiesił przyjęcia na oddziały wewnętrzne i psychiatryczny ogólny.
 
Szpital w Kaliszu będzie robił wszystko, by pacjenci przyjmowani dotąd do szpitala w Ostrowie nie pozostali bez opieki i pomocy medycznej.
 
– Jesteśmy szpitalem obsługującym całą południową Wielkopolskę. Często w ten sam sposób, co ostrowskiej placówce, pomagamy także innym szpitalom w regionie. Mamy pandemię, ale ludzie chorują też na inne bardzo poważne schorzenia. Trzeba zapewnić im bezpieczeństwo i pełny dostęp do leczenia – tłumaczy Radosław Kołaciński. – Mamy wspaniały personel. On jest już w tym momencie bardzo przeciążony, bo to trudny czas, ale pragnę zapewnić, że wszyscy robimy wszystko, by pacjent nie odczuł tych trudności – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ