Społeczne

Kaliski SOR przeciążony. Powodem ma być "transformacja covidowa" innych szpitali w regionie

2021-11-22 22:25:53 red

SOR w Kaliszu od godz. 15.00 jest oblegany. Według rzecznika do kaliskiego szpitala trafiają osoby z Kępna, Ostrzeszowa i Ostrowa Wielkopolskiego. Ma to być efekt "transformacji covidowej" placówek z wymienionych wcześniej miast – Byliśmy przygotowani na pomoc szpitalowi z Ostrowa, ale robi się problem, gdy w tym samym momencie także pacjenci z SOR-ów innych szpitali trafiają do nas – informuje Paweł Gawroński.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Kaliski szpital wydał komunikat, w którym informuje o oblężeniu SOR-u. - SOR WSZ im. L. Perzyny w Kaliszu dziś od godz. 15.00 usiłuje sobie poradzić z prawdziwym oblężeniem pacjentów, którzy trafiają tu z Kępna, Ostrzeszowa i Ostrowa Wielkopolskiego – informuje szpital. Powodem ma być to, że tamtejsze szpitale ze względu na skupienie na pacjentach covidowych ograniczyły lub wstrzymały przyjmowanie pacjentów na oddziały.

- W tej chwili wszystkie miejsca na SOR są zajęte – informuje Paweł Gawroński rzecznik kaliskiego szpitala – To sytuacja kompletnie od nas niezależna, ale czujemy się oczywiście zobowiązani, aby ją wyjaśnić, a przede wszystkim jej zaradzić – dodaje.

Szpital zapowiada zwrócenie się do NFZ i Wojewody w tej sprawie - Aby wspólnie spróbować to uporządkować na poziomie regionu – tłumaczy P. Gawroński – Gorąco przepraszamy pacjentów za wszelkie utrudnienia. Byliśmy przygotowani na pomoc szpitalowi z Ostrowa, ale robi się problem, gdy w tym samym momencie także pacjenci z SOR-ów innych szpitali trafiają do nas – podkreśla.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ