Kaliscy karatecy wśród medalistów

2010-02-08 08:53:11 Aga

W minioną sobotę w Koninie odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej w Karate. Turniej został zorganizowany przez Koniński Kub Kyokushin Karate, a współzawodnictwo odbyło się w dwóch formułach kata: układy form oraz walk.

W turnieju wzięło udział 98 karateków z różnych ośrodków z Kalisza, Poznania, Czaplinka, Mielca, Konina, Turku, Władysławowa. Miasto Kalisz reprezentowała trojka młodych karateków z kaliskiego klubu Kyokushinkan Karate Dawid Club: Anna Picher, Michał Wojtaszek, Kacper Maliszewski.
Wszyscy zawodnicy startowali w konkurencji kata. Dwójka z nich zajęła wysoką lokatę. 5 miejsce w turnieju zdobył Michał Maliszewski, drugie miejsce zajęła Anna Picher, natomiast Kacper Maliszewski po wyrównanym boju nie dostał się do strefy medalowej.
Jesteśmy zadowoleni z turnieju. Niebawem kolejny sprawdzian tym razem dla seniorów - Mistrzostwa Polski w Chełmnie oraz szkolenie w Wałczu - mówi instruktor Kaliskiego Klubu Kyokushin-kan Karate.