Sport

Już w sobotę Colian Logistic Winter Cup 2020

2020-01-24 09:02:57 red za Paweł Olek/KALPNS

W najbliższą sobotę, 25 stycznia na Hali Sportowej w Opatówku odbędzie się trzeci z turniejów cyklu KALPNS Grand Prix. Tym razem będzie to Colian Logistic Winter Cup 2020. Firma Colian Logistic dołącza w ten sposób do grona podmiotów wspierających działalność stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej. W zmaganiach weźmie udział tradycyjnie 12 ekip, podzielonych na 3 4-zespołowe grupy.

fot. KALPNS
fot. KALPNS

W pierwszej grupie zmierzą się ze sobą:

THC Opatówek

RKS Radliczyce

Renifery

Kajzerki z Lidla

Faworytami wydają się być Renifery, które w pierwszym turnieju zakończyły udział w fazie ćwierćfinałowej, a w drugim uplasowały się na pozycji trzeciej. Rywale będą musieli znaleźć receptę na bramkostrzelny duet Mateusz Stefaniak - Fabian Baraniak. Pierwszy z nich w dwóch poprzednich turniejach wywalczył tytuł króla strzelców. Obok Reniferów chęć powtórki czwartego miejsca z poprzedniego turnieju będzie niosła także THC Opatówek. RKS Radliczyce to nowa ekipa w stawce, choć sympatykom piłki nożnej jedenastoosobowej jest to znana ekipa z rozgrywek B-klasy. Kajzerki z Lidla w swoim debiucie zakończyły zmagania na fazie grupowej, zdobywając jeden punkt. Tym razem czas powalczyć o pierwsze zwycięstwo, które może dać awans do fazy ćwierćfinałowej.

W drugiej grupie zagrają:

FC Śmietana

Weekendowi Kopacze

Efekt Podzborów

OZM Outsiders

Efekt Podzborów po dwóch turniejach prowadzi w rankingu całego cyklu, a drugim miejscem w styczniowych zawodach zapewnił sobie prawo gry w turnieju finałowym. W pierwszym turnieju ekipa ta zajęła trzecią pozycję, w drugim lokatę nr 2... czyżby teraz czas na wygraną? W grupie szyki z pewnością postarają im się pokrzyżować zawodnicy OZM Outsiders - czołowa ekipa ostrowskiej ligi OPLNA Playarena, Weekendowi Kopacze - zdobywcy Pucharu Kalisza w piłce nożnej sześcioosobowej 2019, którym w poprzednim turnieju do awansu do ćwierćfinału zabrakło... 2 sekund.... oraz FC Śmietana, która w swoim debiucie pod auspicjami KALPNS pokazała się bardzo solidnie plasując się w czołowej ósemce turnieju.

W trzeciej grupie rywalizowali będą:

AZP Poster Kalisz

TB Transport Bodek

Smykałki 2115

Cektof Kalisz

Teoretycznie najmocniej obsadzona grupa. AZP Poster Kalisz to zwycięzcy pierwszego turnieju, w którym w finale pokonali 2:0... Cektof. Cektof to legendarna już drużyna na arenie kaliskiej piłki nożnej sześcioosobowej. Obie wymienione drużyny już mają zapewnione prawo gry w finałowych zawodach cyklu. Z kolei Smykałki 2115 to zwycięzcy jesiennej edycji TravelShops Ligi Kaliskiej i choć w dwóch turniejach halowych kończyli zmagania w ćwierćfinale, tym razem z pewnością powalczą o przepustkę do turnieju finałowego. Najtrudniejsze zadanie czeka TB Transport Bodek, jednak jest to drużyna której styl gry jest dość nieprzyjemny dla rywali i mogą sprawić niespodziankę awansując do czołowej ósemki.

Do fazy ćwierćfinałowej awansują dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwie spośród trzech drużyn, które zajmą miejsca 3 w grupie.

 

Cykl KALPNS Grand Prix składa się z czterech turniejów halowych, z których po dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego. Do tej pory awans wywalczyli:

W turnieju 21.12.2019 r. - AZP Poster Kalisz i Cektof Kalisz.

W turnieju 11.01.2020 r. - Czerwone Diabły Turek i Efekt Podzborów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ