Sport

Już w sobotę Colian Logistic Winter Cup 2020

2020-01-24 09:02:57 red za Paweł Olek/KALPNS

W najbliższą sobotę, 25 stycznia na Hali Sportowej w Opatówku odbędzie się trzeci z turniejów cyklu KALPNS Grand Prix. Tym razem będzie to Colian Logistic Winter Cup 2020. Firma Colian Logistic dołącza w ten sposób do grona podmiotów wspierających działalność stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej. W zmaganiach weźmie udział tradycyjnie 12 ekip, podzielonych na 3 4-zespołowe grupy.

fot. KALPNS
fot. KALPNS

W pierwszej grupie zmierzą się ze sobą:

THC Opatówek

RKS Radliczyce

Renifery

Kajzerki z Lidla

Faworytami wydają się być Renifery, które w pierwszym turnieju zakończyły udział w fazie ćwierćfinałowej, a w drugim uplasowały się na pozycji trzeciej. Rywale będą musieli znaleźć receptę na bramkostrzelny duet Mateusz Stefaniak - Fabian Baraniak. Pierwszy z nich w dwóch poprzednich turniejach wywalczył tytuł króla strzelców. Obok Reniferów chęć powtórki czwartego miejsca z poprzedniego turnieju będzie niosła także THC Opatówek. RKS Radliczyce to nowa ekipa w stawce, choć sympatykom piłki nożnej jedenastoosobowej jest to znana ekipa z rozgrywek B-klasy. Kajzerki z Lidla w swoim debiucie zakończyły zmagania na fazie grupowej, zdobywając jeden punkt. Tym razem czas powalczyć o pierwsze zwycięstwo, które może dać awans do fazy ćwierćfinałowej.

W drugiej grupie zagrają:

FC Śmietana

Weekendowi Kopacze

Efekt Podzborów

OZM Outsiders

Efekt Podzborów po dwóch turniejach prowadzi w rankingu całego cyklu, a drugim miejscem w styczniowych zawodach zapewnił sobie prawo gry w turnieju finałowym. W pierwszym turnieju ekipa ta zajęła trzecią pozycję, w drugim lokatę nr 2... czyżby teraz czas na wygraną? W grupie szyki z pewnością postarają im się pokrzyżować zawodnicy OZM Outsiders - czołowa ekipa ostrowskiej ligi OPLNA Playarena, Weekendowi Kopacze - zdobywcy Pucharu Kalisza w piłce nożnej sześcioosobowej 2019, którym w poprzednim turnieju do awansu do ćwierćfinału zabrakło... 2 sekund.... oraz FC Śmietana, która w swoim debiucie pod auspicjami KALPNS pokazała się bardzo solidnie plasując się w czołowej ósemce turnieju.

W trzeciej grupie rywalizowali będą:

AZP Poster Kalisz

TB Transport Bodek

Smykałki 2115

Cektof Kalisz

Teoretycznie najmocniej obsadzona grupa. AZP Poster Kalisz to zwycięzcy pierwszego turnieju, w którym w finale pokonali 2:0... Cektof. Cektof to legendarna już drużyna na arenie kaliskiej piłki nożnej sześcioosobowej. Obie wymienione drużyny już mają zapewnione prawo gry w finałowych zawodach cyklu. Z kolei Smykałki 2115 to zwycięzcy jesiennej edycji TravelShops Ligi Kaliskiej i choć w dwóch turniejach halowych kończyli zmagania w ćwierćfinale, tym razem z pewnością powalczą o przepustkę do turnieju finałowego. Najtrudniejsze zadanie czeka TB Transport Bodek, jednak jest to drużyna której styl gry jest dość nieprzyjemny dla rywali i mogą sprawić niespodziankę awansując do czołowej ósemki.

Do fazy ćwierćfinałowej awansują dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz dwie spośród trzech drużyn, które zajmą miejsca 3 w grupie.

 

Cykl KALPNS Grand Prix składa się z czterech turniejów halowych, z których po dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego. Do tej pory awans wywalczyli:

W turnieju 21.12.2019 r. - AZP Poster Kalisz i Cektof Kalisz.

W turnieju 11.01.2020 r. - Czerwone Diabły Turek i Efekt Podzborów.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ