Kultura

Joanna Dudek pokieruje Galerią Sztuki im. Jana Tarasina przez kolejne 7 lat

2020-09-16 12:00:00 www.kalisz.pl

W dniu 16 września br., prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek spotkali się z dotychczasową dyrektorką, aby podpisać umowę w sprawie warunków organizacyjno – finansowych oraz programu działania Galerii i wręczyć jej akt powołania.

fot. Anna Błaszczyk
fot. Anna Błaszczyk

Joanna Dudek zwyciężyła w konkursie, ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Kalisza w 2016 roku. Wówczas, zatrudniona została na okres 4 lat, tj. do dnia 18.09.2020 r. Wysoka ocena standardów kierowania przez nią profesjonalną miejską Galerią, dobra współpraca ze środowiskiem plastycznym i z samorządem, przełożyły się na decyzję w sprawie kontynuowania współpracy w kolejnych latach. Przedłużenie umowy poprzedziło pozyskanie pozytywnych opinii: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. W sprawie dalszego zatrudnienia Joanny Dudek przychylnie wypowiedzieli się również Rada Artystyczno – Programowa GST oraz pracownicy instytucji.
Joanna Dudek pokieruje Galerią do 18 września 2027 roku. Siedem lat to maksymalny okres zatrudnienia dyrektora instytucji kultury, na jaki pozwalają przepisy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ