Społeczne

Jeden z wolontariuszy schroniska zawieszony. Odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Wolontariatu.

2020-05-22 16:00:00 BK

22 maja odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Wolontariatu. W jej skład wchodzi czterech wolontariuszy, trzech pracowników Schroniska oraz dwóch członków Komisji Środowiska. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Wolontariusze wyłonili sami swoich przedstawicieli a pracownicy Schroniska samodzielnie zgłosili się do tej Rady. Celem posiedzenia była ocena zachowania jednego z wolontariuszy. Poruszono kwestie związane z łamaniem zasad określonych przez Regulamin Wolontariatu.

Posiedzenie rozpoczęto od wyłonienia Przewodniczącego i Sekretarza. Następnie odczytano wniosek dot. zwołania posiedzenia. Zwrócono uwagę na wcześniejsze skargi behawiorystów oraz środowiska wolontariackiego. 

Później odbyła się dyskusja a następnie głosowanie. Jednomyślnie podjęto decyzję o dalszym 3-miesięcznym zawieszeniu wolontariusza.

- Niestety wolontariusz nie stawił się na posiedzenie pomimo, że został poinformowany kilkukrotnie o dacie i godzinie rozpoczęcia obrad. Nie poinformował nas także, że data dzisiejszego posiedzenia mu nie odpowiada. Nie mogliśmy więc poznać jego stanowiska. Wspólną decyzją członków Rady ustalono, że osoba, o której mowa zostanie natychmiast usunięta z wolontariatu w przypadku dalszego łamania zasad określonych przez Regulamin. Wolontariusz został poinformowany o fakcie dalszego zawieszenia mailowo niezwłocznie po zakończeniu posiedzenia - informuje Jacek Kołata, kierownik kaliskiego schroniska.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ