Społeczne

Jaka pogoda czeka nas w tym tygodniu? Przygotujmy się na zimne dni

2021-04-05 11:00:00 red.

Zgodnie z wcześniejszą prognozą pogody, tuż przed świętami do Polski dotarło ochłodzenie, miejscami nawet popadał śnieg, a w nocy złapał mróz.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski przewiduje krótkotrwałe utrzymanie się niskich temperatur, bo jeszcze przez kilka dni. Wiosna z bardziej trwałą temperaturą kilkunastu stopni, a nawet miejscami przekraczającą 20 stopni ma powrócić w 2-3 dekadzie kwietnia 2021. Wcześniej miejscami na krótko również zrobi się cieplej, jak choćby w poniedziałek 5 kwietnia 2021. Główne ochłodzenie jest spodziewane w dniach 6-9 kwietnia 2021. W tym czasie niewielki mróz w nocy pojawi się na znacznym obszarze kraju. Ponadto miejscami nadal mogą się zdarzyć przelotne opady deszczu ze śniegiem, śniegu lub krupy śnieżnej. 

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedziałek, ale najbardziej jej skutki odczujemy w następnych dniach. Od wtorku lodowate, północne powietrze będzie bez przeszkód przemieszczać się do centrum Europy między niżem, który znajdzie się nad Skandynawią a wyżem z centrum w pobliżu Islandii. Ten drugi układ ciśnienia, czyli wyż, nie tylko "odgradza" nas od oceanicznego ciepła, ale też w parze ze skandynawskim niżem kieruje do nas arktyczny chłód.

Po świętach czekają nas zimne dni - maksymalna temperatura wyniesie zaledwie od 3 do 7 stopni, a nocami będzie spadać kilka stopni poniżej 0. Później, czyli w czasie najbliższego weekendu, możemy liczyć na umiarkowane ocieplenie i wzrost temperatury do 16 stopni na południu kraju. Z kolei następne dni, od 12 kwietnia, będą nieco chłodniejsze (do 13-14 stopni), ale w połowie miesiąca ponownie zrobi się nieco cieplej i w końcu na termometrach zobaczymy 16-17 stopni.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ