Społeczne

Jak przebiega rewitalizacja Głównego Rynku? Czy problemy finansowe firmy spowodują opóźnienia?

2022-10-26 13:00:00 BK

31 maja w ramach rewitalizacji serca miasta rozpoczęły się roboty budowlane na Głównym Rynku w Kaliszu. Na jakim są obecnie etapie? I czy informacja o sytuacji finansowej wykonawcy będzie miała wpływ na realizację inwestycji. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Na jakim etapie są prace?

Obecnie wykonywane są: odwodnienie liniowe, podbudowa nawierzchni, system nawadniania - informuje Katarzyna Ciupek, Rzecznik Prasowy, Kancelaria Prezydenta Miasta.Miasto dementuje pogłoski o wstrzymaniu prac na Głównym Rynku.

Prace na Głównym Rynku trwają. Przez pewien czas prowadzone były w mniejszym zakresie, a było to spowodowane koniecznością naniesienia zmian w projekcie z uwagi na kolizje z istniejącą infrastrukturą. W takim przypadku sprawa kierowana jest do projektanta celem rozwiązania kolizji. Kontynuowanie robót również utrudnia przestój związany z odkrytymi pozostałościami kamienic. Zgodnie z decyzją konserwatora należy przeprowadzić dodatkowe badania, a roboty budowlane w tym zakresie należało wstrzymać. W takim przypadku, wykonawca nie może kontynuować pewnych zakresów robót, które wiążą się z podłączeniem istniejącej kanalizacji do projektowanego zbiornika retencyjnego - informuje Katarzyna Ciupek.

W sierpniu br. ekipa archeologów weszła na budowę, aby sprawdzić odkryte przez koparki elementy. Znaleziono but i elementy ceramiczne. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/archeolodzy-przeszukuja-teren-budowy-na-glownym-rynku-sa-juz-pierwsze-znaleziska,57053

 

Czy prawdą jest, że remont jest zagrożony ze względu na trudności finansowe wykonawcy?

Nie ma zagrożenia dla realizacji inwestycji. Wykonawca robót budowlanych poinformował Miasto o procesie restrukturyzacji firmy. Trwa postępowanie sanacyjne. Roboty budowlane są kontynuowane. Umowa zawarta z Miastem nadal obowiązuje - odpowiada Katarzyna Ciupek.

 

Wykonawca inwestycji ETP S.A. opublikował na swojej stronie komunikat:

Postępowanie Restrukturyzacyjne to postępowanie, które polega na tym, iż poprzez m.in. zmianę struktury przedsiębiorstwa i zawarcie układu z wierzycielami zmierza się do wyjścia ze spirali długów danego przedsiębiorstwa.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować