Kultura

Jacek Jędral „Po ciemku/po cichu” – otwarcie wystawy w CKiS

2022-01-18 12:00:00 CKiS

Już 19 stycznia o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Jędrala „Po ciemku/po cichu”.

Jacek Jędral „Po ciemku/po cichu”
Jacek Jędral „Po ciemku/po cichu”

wystawa czynna  19.01-20.02.2022

wernisaż 19.01.2022, godz.18.00

Jacek Jędral, to twórca niemal anonimowy, sam przyznaje, że maluje raczej dla siebie samego. Jego prace do tej pory znaleźć można było jedynie na jego autorskim profilu facebookowym. W 2019 roku dał się namówić na udział w wystawie „Dwoistość Świata”, prezentowanej w Gdańsku, Wrocławiu i Czeladzi. Po raz drugi zaprezentował swoje prace w galerii Operis.Artis w Antoninie. Tym razem z twórczością artysty możemy zapoznać się na wystawie zatytułowanej „Po ciemku/po cichu” w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Poza malarstwem zajmuje się także rzeźbą.

Obrazy Jacka Jędrala balansują gdzieś na skraju dwu światów: tego realnego i tego, którego zobaczyć się nie da. Stonowana i ciemna kolorystyka wprowadza nastrój niezwykłej tajemnicy. Szerokie krajobrazy z niknącymi w nich postaciami pod ciemnymi ołowianymi chmurami, samotni ludzie w pustych, surowych pomieszczeniach, dziwna cisza spowijająca niemal każdą ze scen… W każdym z obrazów Jędrala ukryta jest jakaś opowieść, czekająca na wydobycie, w czym autor zbytnio nie pomaga, przyglądając się kolejnym wydarzeniom z oddali, w rozmyciu półcienia, w mnóstwie niedopowiedzeń.

Wystawa została przygotowana przy współpracy z galerią Operis.Artis w Antoninie oraz GOK w Przygodzicach.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ