IV liga KKS Kalisz: Tylko remis z Obrą.

Nie udało się piłkarzom KKS-u Kalisz odnieść czwartego zwycięstwa w obecnym sezonie. Dziś niebiesko-biało-zieloni po wyrównanym spotkaniu zremisowali 1:1 z Obrą Kościan, choć bramki zdobywali tylko piłkarze przyjezdni.

Paweł Sowa
Paweł Sowa
Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 20. minucie, kiedy to Szymon Wichtowski dość szczęśliwie pokonał Marcina Ludwikowskiego. Kaliszanie do remisu doprowadzili dopiero w drugiej połowie, kiedy to naciskany przez Stanisława Walczyńskiego Jakub Sobkowiak strzałem głową wpakował futbolówkę do własnej bramki.
Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a kakaesiacy z dorobkiem 12. punktów nadal zajmują siódmą pozycję w ligowej stawce.
Warto również dodać, iż spotkanie po raz pierwszy w tym sezonie i od kilku lat na Wale Matejki 2, oglądała zorganizowana grupa kibiców gości.

KKS Włókniarz 1925 Kalisz - Obra Kościan 1:1 (0:1)
1:0 Szymon Wichtowski 20. min, 1:1 Jakub Sobkowiak 70. min
Widzów: ok 400
Sędzia: Grzegorz Łakomicki oraz Damian Wdowiński, Łukasz Matusiak
Czerwona kartka: Konrad Chojnacki (90. dwie żółte)
KKS: Ludwikowski - Frąszczak, Kiełbik, Janicki, Dąbrowski - Zając (46. Mularczyk), Armatys, Sowiński (70. Gostyński), Chojnacki - Urbaniak (46. Witczak), Walczyński
Autor: Norbert Gałązka (SportKaliski.cba.pl)