IV Bieg Chrystowskich przy Pałacu Tłokinia [dużo zdjęć, wideo]

2023-11-05 10:51:41 redakcja@calisia.pl

Blisko 300 uczestników wzięło udział w głównym Biegu Chrystowskich na terenie kompleksu Pałacu Tłokinia. Było to wielkie zakończenie cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej i uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Nie zawiodły także dzieci i młodzież, które zmierzyły się w biegowych zmaganiach na krótszych dystansach.

fot. calisia.pl
fot. calisia.pl

5 listopada odbył się IV Bieg Chrystowskich, którego celem jest upamiętnienie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bieg wlicza się również do klasyfikacji V Grand Prix Ziemi Kaliskiej. W tym roku cykl składał się tradycyjnie z czterech biegów. Zmagania rozpoczęto dokładnie 22 kwietnia 2023 r. od "Wiosny Cekowskiej", kolejną okazją do rywalizacji był Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15km (4 czerwca). Dalej biegacze zmierzyli się w Żelazkowie (10 września) i Tłokini Kościelnej (5 listopada).

Wydarzenie pod pałacem w Tłokini Kościelnej rozpoczęło się o godzinie 9:00 biegami dzieci i młodzieży, które ścigały się na kilku dystansach: od 200 do 1000 metrów. Przed każdym startem odbywała się rozgrzewka. Mimo chłodnej aury zawodnikom nie brakowało energii i dobrych humorów. Na każdego uczestnika biegu czekały na mecie pamiątkowe medale.

O godzinie 12.00 przyszedł czas na bieg główny, w którym wystartowali dorośli na dystansie 5 i 10 kilometrów. Przed wyruszenie w trasę biegacze ubrani w biało-czerwone barwy wspólnie odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego", dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Na najlepszych biegaczy z każdej kategorii czekały medale, puchary i okolicznościowe pamiątki. W klasyfikacji generalnej kobiet wygrała Marlena Kocaj, druga była Justyna Wróbel, a trzecia Katarzyna Werner. Męską rywalizację zwyciężył Bartosz Maśnicki, który wyprzedził kolejno Tomasza Perlińskiego i Daniela Napierałę. Ten ostatni stoczył pasjonującą walkę o trzecie miejsce z Marcinem Andrzejewskim. 

Organizatorami biegu są Pałac Tłokinia, Powiat Kaliski oraz Gmina Opatówek. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta kaliski Krzysztof Nosal oraz Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować