Społeczne

W Kaliszu rusza zbiórka rzeczy dla uchodźców na polsko-białoruskiej granicy

2021-10-04 13:30:00 Organizatorzy

W Kaliszu rozpoczęła się 4 października zbiórka rzeczy dla uchodźców na polsko-białoruskiej granicy.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
Zbiórka trwa do poniedziałku, 11 października. Rzeczy można dostarczyć do trzech punktów w Kaliszu: kawiarni Anabell, Domu Sąsiedzkiego i Cafe Calisia.
 
Zbierane są rzeczy wyłącznie z listy - aktywiści i aktywistki pracujący na miejscu wiedzą, co jest najbardziej potrzebne. 
 
Lista potrzebnych rzeczy:
- koszulka techniczna - poliestrowa
- spodnie ciepłe (polarowe, wodoodporne)
- polar
- wytrzymałe poncho/peleryna przeciwdeszczowa
- para grubych, długich skarpet
- buty z ociepleniem lub wkładką (mogą być kalosze)
- czapka
- rękawiczki
- szalik/komin polarowy
- koc polarowy/Koc termiczny
- czekolada / batoniki / żele energetyczne / batoniki białkowe / pasztety drobiowe / paprykarz / suchary SU-2 / wafle ryżowe / mleko skondensowane / banany / suszone owoce / izotonik w proszku lub żelu
- żywność dla dzieci
- folia NRC
- ogrzewacz termiczny
- karimata
- mały plecak (do przechowywania żywności).
 
Rzeczy trafią do Lublina, do tamtejszego oddziału PCK, który razem z Homo Faber organizuje akcję szczegółowo opisaną tutaj: https://www.facebook.com/222576883645/posts/10160320712018646/?d=n
 
Zbiórka trwa od poniedziałku 4.10. do poniedziałku 11.10.
 
 
Kaliska zbiórka jest inicjatywą oddolną, spontaniczną akcją wsparcia tych, którzy pomagają na miejscu. Jest niewielką, ale namacalną formą pomocy, w którą włączyć może się każdy! Zachęcamy gorąco kaliszanki i kaliszan do dołączenia się do zbiórki. 
 
Zbiórka jest wparciem szerszej akcji Grupy Granica - organizacji pozarządowych zaangażowanych w bezpośrednią pomoc uchodźcom przebywającym obecnie miedzy polską a białoruską granicą. Grupę Granica tworzą: 
+ niezależni aktywiści.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ