Mistrzostwa Wielkopolski w minisiatkówce. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy UKS 17 Kalisz

2020-07-27 13:00:00 uks

W weekend 18 i 19 lipca w hali OSRiR w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Województwa w minisiatkówce dziewcząt i chłopców, w których dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS 17 Kalisz.

Pierwszego dnia zawody były przeznaczone dla zespołów dziewczęcych w kat „3” i w nich wystąpił nasz jeden zespół w składzie Zuzanna Jangas, Amelia Musiedlak i Małgorzata Lisok. Drużyna bardzo mocno walczyła aby zająć jak najlepszą lokatę i choć skład był eksperymentalny, momentami gra stała na wysokim poziomie. Ostatecznie zespół zajął 9 miejsce.

19 lipca do rywalizacji przystąpiły zespoły chłopięce w kat „2” i „3”. Zespół w kat „3” zaprezentował bardzo wysoki poziom pomimo długiej przerwy w treningach. Ostatecznie zespół zajął 5 miejsce. Skład: Kacper Andrzejewski, Wiktor Janiak, Wiktor Banaszak, Mikołaj Kuświk

W kat „2” UKS 17 miał przedstawicieli w dwóch zespołach i nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w obu bardzo duże wzmocnienie wnieśli zawodnicy klubu MUKS GROM Kalisz, z którym utworzył fuzję na te zawody. Oba zespoły od samego początku zawodów pokazywały waleczność i dużą chęć do gry a także dążenie za wszelka cenę do wygranej. Zespół drugi, w którym grali Krzysztof Glapiński, Klaudiusz Skórczak i Mateusz Tomczyk ostatecznie zajął 7 miejsce.

Zespół pierwszy do końca zawodów trzymał wszystkich w napięciu walcząc i wygrywając w półfinale a w ścisłym finale (3 zespoły) przechylając szale w pierwszym secie z zespołem z Wrześni by ostatecznie przegrać po dramatycznej walce w tie-breaku. W ostatnim swoim spotkaniu, ostatkami sił, pokazując swoje wysokie umiejętności zespół przegrał z UKS 9 Leszno i zajął ostatecznie 3 miejsce. Skład: Marco Wypych, Wiktor Przybyłek Emil Ćwikliński

- To był „dziwny” sezon. Przez pandemię koronawirusa zaprzestaliśmy treningów i regularnych zajęć. Zawody finałowe, do których się przygotowaliśmy przez pierwszą cześć sezonu nie pokazały w pełni naszych umiejętności. Zbyt długa przerwa między systematycznymi treningami na hali nie dała nam możliwości podniesienia swoich umiejętności na poziom, który sobie założyliśmy a on dałby nam z pewnością więcej satysfakcji i przede wszystkim medale na szyi wielu naszych zawodników - komentuje zawody Jakub Stankiewicz, trener UKS 17 Kalisz.