Motoryzacja

Drogowi Poeci zrobili hałas swoimi maszynami! Wszystko dla chorej Lenki [zdjęcia, wideo]

2021-07-26 16:00:00 BK

Głośne maszyny, atrakcje motoryzacyjne, koncerty i pokazy - w niedzielę, 25 lipca, odbyła się II edycja motocyklowego zlotu organizowanego przez grupę Drogowi Poeci TEAM przy współpracy z Gminą i Miastem Stawiszyn.

Zdjęcia: Dawid Gonera, Hubert Grabowski
Zdjęcia: Dawid Gonera, Hubert Grabowski

Wielkie motoryzacyjne wydarzenie w Stawiszynie za nami. Adrenalina, ryk silników, parada motocykli i atrakcje do późnego popołudnia. To wszystko nie tylko dla dobrej zabawy i pasji, ale również wsparcie dla chorych. W tym roku podopieczną została Lenka - walcząca z zespołem Retta. Podczas zlotu udało się zebrać pokaźną kwotę 6989 zł!

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w Zbiersku Cukrowni, po której nastąpiła parada do Stawiszyna. Później oficjalne rozpoczęcie zjazdu: powitanie, gorące mycie motocykli, konkursy.

Dobry czas mieli fani motoryzacji i jednośladów. Gościli podczas zlotu moto-vlogerzy, z którymi przeprowadzane były wywiady i prezentacje.

Oczywiście nie zabrakło dobrej muzyki, koncertów, pokazów pierwszej pomocy, sprzętu strażackiego czy symulacji wypadku. Motocykliści zmierzyli się w konkursie na najgłośniejszy wydech.

Lenka ma zespół Retta – rzadkie zaburzenie neurologiczne uwarunkowane genetycznie, które dotyka tylko dziewczynek. To jedno z tych schorzeń, które najpierw dają rodzicom nacieszyć się dzieckiem, gdyż noworodek wydaje się okazem zdrowia. Z czasem uczy się mówić i chodzić.

Link do zbiórki środków na stronie Zostań Aniołem: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/rehabilitacja-leczenie-lenki/?fbclid=IwAR1AlRezlQB2gvB8ZnyyraiKV1SY65P1YPs6GYICLo4ujkSRu-_fMVs8oKU

 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ