I Konkurs Krasomówczy w V Liceum w Kaliszu

2011-11-25 16:50:37 Piotr Kempiński

Sztuka pięknego wysławiania się zawsze była umiejętnością, której nauczyć mogły się jedynie nieliczni, obdarzeni wrodzonymi predyspozycjami. Tym razem kandydatów było wielu, ale zaszczytne miejsce w każdej z kategorii było tylko jedno.

W piątkowe przedpołudnie w murach V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego odbył I Konkurs Krasomówczy pod patronatem szkoły oraz Stowarzyszenia Humanitas. Rywalizowano w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Jury, której honorowym przewodniczącym był Marek Grajek (kaliski literat, wieloletni pedagog, doktorant) brało pod uwagę adekwatność prezentowanej tematyki do stylu wypowiedzi, bogactwo językowe, mowę ciała oraz stosowane zabiegi oratorskie uatrakcyjniające występ. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Kamila Kuświk z Gimnazjum w Brzezinach, natomiast spośród młodzieży ponadgimnazjalnej najlepszy okazał się Szymon Pasternak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i doceniamy ich trud włożony w przygotowanie się do tak nietypowego konkursu. Sztuka przemowy to nie recytacja, a umiejętne operowanie słowem, aby ująć słuchacza za serce. Już za rok kolejna edycja konkursu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ