Sport

Historyczne zgrupowanie Kadry Polski w Kaliszu

2022-07-06 13:00:00 Michał Mirek

Ubiegły weekend zapisał się w historii Sekcji Sportów Walki KKS Kalisz w sposób niezwykły bowiem po raz pierwszy w naszym mieście odbyło się zgrupowanie kadrowiczów w kickboxingu. To spore wyróżnienie nie tylko dla miejscowego klubu, ale również i organizatorów – Adriana Kupaja i Piotra Adamczewskiego za sprawą których najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie zawitali do najstarszego miasta w Polsce.

Fot. Andrzej Mużyło
Fot. Andrzej Mużyło

Pierwszy trening na sali przy ulicy Chopina odbył się w piątek. Wzięło w nim udział niemal 20 reprezentantów Polski w kickboxingu oraz kilku zawodników SSW KKS Kalisz. Świetnie wyposażona, przestronna sala, doskonała atmosfera i organizacja. Wszystko to sprawiło, że udało się stworzyć niemal idealny warunki dla uczestników zgrupowania, a świadczą o tym najlepiej ciepłe słowa z ust samych zawodników, którzy już w trakcie pożegnania żałowali, że muszą opuszczać nasze miasto. Wszyscy stwierdzili jednoznacznie, że były to bardzo owocne, jak i intensywnie spędzone 3 dni.

W niedzielę po przeprowadzonych do południa zajęciach dla kadrowiczów odbyło się seminarium dla wszystkich zainteresowanych sportami walki, które poprowadził sam trener seniorskiej kadry Polski w kickboxingu – Witold Kostka. Trening trwał niemal 3 godziny, dzięki czemu wielu uczestników miało okazje potrenować z zawodnikami, którzy zostali jeszcze na tym wydarzeniu.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i z pewnością weekend spędzony w dużej mierze na sali kaliskiego KKS-u zostanie zapamiętany przez kadrowiczów. Być może stanie się również w niedalekiej przyszłości regularnym dla reprezentacji ośrodkiem treningowym.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować