Sport

Handball JKS Jarosław wygrywa w Kaliszu i jest coraz bliżej utrzymania w ORLEN Superlidze Kobiet

2024-03-25 08:40:58 Biuro Prasowe AWS Energa Szczypiorno Kalisz

W meczu grupy spadkowej Handball JKS Jarosław pokonał na wyjeździe AWS Energa Szczypiorno Kalisz 26:33 czym znacząco przybliżył się do utrzymania w ORLEN Superlidze Kobiet. MVP spotkania została wybrana bramkarka drużyny z Jarosławia Weronika Kordowiecka.

Niedzielny mecz w hali Kalisz Arena lepiej zaczęły gospodynie, które w 4. minucie prowadziły 2:0. Niemoc przyjezdnych w 5. minucie przełamała Valiantsina Kozimur. Po 10 minutach gry kaliszanki prowadziły 5:3. Wtedy do głosu doszły przyjezdne, które dwie minuty później doprowadziły do wyrównania, a w 15. minucie za sprawą Wiktorii Kostuch wyszły na prowadzenie 8:9. Trzy minuty później wyrównała Katarzyna Piltitowska. Po tej bramce nastąpił kolejny zryw jarosławianek, które w 22. minucie po bramce Wiktorii Kostuch prowadziły różnicą trzech bramek 9:12. W tym momencie o czas poprosił trener AWS Energa Szczypiorno Kalisz Pether Krautmeyer. Porady szkoleniowca poskutkowały, bo gospodynie zaczęły mozolnie odrabiać straty. Na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy na remis 13:13 rzuciła Milena Kaczmarek. Jak się później okazało była to ostania bramka w tej części gry.

Drugą połowę bramką w 33. minucie otworzyła Sylwia Matuszczyk. Chwilę później odpowiedziała Sylwia Lisewska. Początek był wyrównany – w 38. minucie na tablicy widniał remis 17:17. Wtedy kolejny zryw zaliczył JKS. W 40. minucie po trafieniu bramkarki Weroniki Kordowieckiej jarosławianki wyszły na prowadzenie 17:20. Wtedy o czas poprosił Pether Krautmeyer. Na chwilę gra się wyrównała, ale po czasie dla trenera Michała Kubisztala w 44. minucie znów do głosu doszły przyjezdne, które w 47. minucie prowadziły 21:27. Wtedy o kolejny czas poprosił Pether Krautmeyer. Kaliszanki zaczęły grać agresywniej w obronie i w 53. minucie zniwelowały prowadzenie przyjezdnych do czterech trafień – 24:28. Jednak wtedy miejsce miał kolejny zryw jarosławianek, które wygrały ostatecznie różnicą siedmiu bramek 26:33.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano bramkarkę Handball JKS Jarosław Weronikę Kordowiecką, która w tym meczu broniła na poziomie 42 proc.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Handball JKS Jarosław 23:33 (13:13)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Prudzienica (28 proc.), Kukharchyk – Pilitowska 4, Zamyshliak 4, Niedźwiedź, Lewandowski, Lisewska 7, Stanisławczyk 2, Miłek 1, Gliwińska, Wilczek 2, Kucharska 1, Kaczmarek 4, Borysławska 1

Kary: 8 minut (6 minut – Niedźwiedź, 2 minuty – Stanisławczyk) czerwona kartka – Niedźwiedź

Karne: 3/4

Handball JKS Jarosław: Kordowiecka 1 (42 proc.), Kubisztal – Szczotka, Guziewicz 3, Leśniak, Matuszczyk 5, V. Kozimur 4, Kostuch 11, Byzdra 6, Skubacz 2, Strózik 1

Kary: 6 minut (4 minuty – Strózik, 2 minuty – Matuszczyk)