Motoryzacja

Gwiazda TVN Turbo poprowadziła warsztaty w Zespole Szkół Samochodowych

2023-11-17 14:30:00 red.

W Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu odbyły się warsztaty motoryzacyjne, które poprowadził m. in. Adam Klimek, mechanik, prowadzący programy w stacji TVN Turbo „Samochód marzeń – kup i zrób” oraz „Klimek kontra Duda”. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Adam Klimek ukończył jedną z lepszych szkół samochodowych w Warszawie. Samochody od zawsze były jego pasją, która w efekcie stała się jego pracą. W branży motoryzacyjnej działa od ponad dwudziestu lat i zna ją od podszewki. Jest gospodarzem telewizyjnego show „Samochód marzeń - kup i zrób”, w którym osobiście przywraca blask używanym i zniszczonym samochodom. W ramach współpracy z TotalEnergies, francuskim przedsiębiorstwem, którego działalność obejmuje wydobycie i przeróbkę ropy naftowej i gazu ziemnego, w tym produkcję olejów silnikowych, prowadzone są m.in. warsztaty dla młodzieży szkół branżowych związanych z motoryzacją. To dobry sposób aby zaszczepić w młodych ludziach motoryzacyjnego bakcyla, pasję i zainteresowanie mechaniką. 

16 listopada gwiazda TVN Turbo gościła w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu.

- Pomysł zrodził się już jakiś czas temu. Pomimo tego, że młodzież ma różne zainteresowania, to chcieliśmy ich zainteresować tą mechaniką. Również szkoły branżowe. Tutaj ta technologia musi być wtłaczana do głowy, bo ci młodzi ludzie wystartują od razu z samochodami, które są na wskroś nowoczesne. Nawet jeżeli będą to praktyki, to poziom wiedzy jaki jest od niego oczekiwany jest dużo wyższy niż 30 lat temu, kiedy ja interesowałem się mechaniką - mówił dziennikarz TVN Turbo Adam Klimek. 

Warsztaty przeprowadzone w Zespole Szkół Samochodowych dotyczyły budowy napędów nowoczesnych pojazdów. Młodzież oglądała filmy dotyczące działania silnika, a następnie sprawdzała swoją wiedzę w formie quizów. Uczniowie logowali się na telefonach w specjalnej aplikacji, gdzie odpowiadali na pytania. Kto odpowiedział poprawnie i najszybciej, zdobywał dodatkowe punkty. 

Na uczestników czekały nagrody, prezenty i gadżety. 

- Jest to szczególny dzień dla kaliskiej samochodówki. Nie wiem czy takie spotkanie na żywo byłoby kiedyś możliwe - mówił dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować