Społeczne

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała 5 łóżek oddziałom pediatrycznym

2024-06-16 10:00:00 red. za Szpital Kalisz

5 funkcjonalnych łóżek, które za dnia zamieniają się w wygodne fotele przekazała oddziałom pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, Fundacja Ronalda McDonalda. Łóżka mają zapewnić rodzicom komfortowy pobyt w oddziale, podczas hospitalizacji dziecka.
 

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz
- Dyrekcja i personel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu w pełni rozumieją, że poczucie bezpieczeństwa oraz bliskość rodzica są ogromnie ważne w procesie zdrowienia małych pacjentów. Nasza placówka pozwala przebywać bliskim - bo nie zawsze jest to mama czy tata, ale bywa też babcia albo dorosła siostra - podczas hospitalizacji dziecka przez całą dobę. Opiekun ma do dyspozycji szpitalne łóżko, jednak te podarowane przez Fundację dają opiekunom i dzieciom dużo więcej komfortu i możliwości. Bardzo cieszymy się z przekazanego daru i doceniamy ten piękny i jakże potrzebny gest - mówi dr n. med. Radosław Kołaciński, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.
 
Zakup łóżek sfinansowała Ewa Łazowska, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. Od 2015 roku Fundacja Ronalda McDonalda przekazała już 1616 łóżek, które trafiły do 113 szpitali w całej Polsce – w tym do kaliskiego szpitala.
 
Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca.
 
- W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania - podkreśla Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować