Społeczne

FB Antczak - budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Jarocinie zakończona

2021-03-18 10:47:03 FB Antczak

W Jarocinie zakończyła się budowa nowego centrum sportowo-rekreacyjnego. Znajdzie się w nim m.in. kryte lodowisko, 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne oraz strefa gastronomiczna. Generalnym wykonawcą inwestycji jest FB Antczak.

fot. FB Antczak
fot. FB Antczak

Gmina Jarocin konsekwentnie poszerza ofertę sportowo-rekreacyjną. Oprócz krytego basenu, aquaparku, kortów tenisowych, boisk sportowych czy sauny, mieszkańcy miasta i całego regionu będą mogli wkrótce skorzystać także z lodowiska, sal fitness, kortu do ricocheta (najszybszej gry rakietowej) oraz kręgielni spełniającej najwyższe światowe standardy. W nowych obiektach będzie można uprawiać m.in. tenis stołowy, podnoszenie ciężarów czy sporty walki. Znajdzie się tu również sala konferencyjna, sala do tańca wraz ze sceną, restauracje oraz kawiarnie.

Ostatnie miesiące były ogromnym wyzwaniem dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji samorządowych i infrastrukturalnych. Cieszę się, że mimo tych trudności budowa nowego centrum sportowo-rekreacyjnego przebiegła bardzo sprawnie. To kolejna kluczowa dla Miasta i Gminy inwestycja, której nie zatrzymała pandemia COVID-19. Jestem głęboko przekonany, że obiekt będzie dobrze służyć naszej społeczności – nie tylko jako lodowisko, ale przede wszystkim jako całoroczny ośrodek sportowy otwarty na różnorodne potrzeby mieszkańców naszego miasta i okolicznych sołectw – podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Budowa nowego obiektu jest elementem kompleksowej rozbudowy jarocińskiej infrastruktury sportowej. Jako lodowisko budynek będzie wykorzystywany w miesiącach zimowych, tj. od listopada do kwietnia. W pozostałych okresach hala będzie służyła do organizacji licznych wydarzeń, m.in. koncertów, wystaw czy targów. Obiekt będzie mógł służyć także jako boisko sportowe czy rolkowisko. Wartość inwestycji wyniosła około 30 mln zł. Na jej realizację gminna spółka Jarocin Sport pozyskała dotację w wysokości 3 mln zł z Ministerstwa Sportu.

 
Pandemia w oczywisty sposób zmieniła nasze plany. Choć infrastruktura lodowiska jest gotowa na przyjęcie pierwszych gości i zapewnienie im licznych sportowych atrakcji, z uwagi na obowiązujące obostrzenia w tym sezonie zimowym nie będziemy jeszcze mogli wykorzystać potencjału, jaki oferuje nowy obiekt. Również wyposażenie kręgielni będzie możliwe dopiero po zniesieniu ograniczeń w logistyce międzynarodowej. Zakończenie budowy to dla nas jednak ważny kamień milowy, który pozwala nam przygotować się do zapewnienia mieszkańcom kompleksowej oferty sportowej i rekreacyjnej w najbliższych miesiącach – deklaruje Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport.
 
Trzykondygnacyjny budynek nowego centrum sportowo-rekreacyjnego ma powierzchnię ponad 4 tys. m kw. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2017 roku. W połowie 2019 roku generalnym wykonawcą inwestycji została Firma Budowlana Antczak z Kalisza, która wygrała przetarg ogłoszony przez spółkę Jarocin Sport. Znacząca część prac budowlanych realizowana była w ścisłym reżimie sanitarnym w czasie trwającej od początku 2020 roku pandemii koronawirusa. Mimo to obiekt został przekazany inwestorowi zgodnie z założonym harmonogramem.
 
Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego to nasza pierwsza inwestycja w Jarocinie. Ze względu na bardzo ciekawą konstrukcję obiektu i jego wielofunkcyjny charakter, proces budowy był niemałym wyzwaniem, wymagającym dużego doświadczenia. Oczywiście dodatkową trudnością była pandemia, która w niemal całym 2020 roku wiązała się z licznymi ograniczeniami logistycznymi i obawami o zdrowie pracowników. Dzięki partnerskiej współpracy z samorządem stawiliśmy czoło tym wyzwaniom. Cieszę się, że jako firma mocno zaangażowana w rozwój naszego regionu, mogliśmy być częścią tej ważnej dla Jarocina inwestycji – dodaje Marek Antczak, prezes FB Antczak.
 

FB Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą oraz inwestorem na rynku nieruchomości. Grupa od 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne oraz logistyczno-przemysłowe. Trzy komplementarne segmenty działalności, własne zaplecze produkcyjno-techniczne oraz stabilny i zaufany zespół pozwalają na realizację wymagających projektów inwestycyjnych.

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ