Społeczne

Eskan Darwich rozpoczął kolejną edycję akcji „Dyżuru radnego na rowerze”

2022-07-04 13:10:11 MW

Przyjemne z pożytecznym, tak można określić połączenie aktywności fizycznej z wykonywaniem mandatu radnego. Eskan Dawich, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza i członek Polski 2050 w minioną niedzielę zainaugurował tegoroczną edycję „Dyżuru radnego na rowerze”.

fot. MW
fot. MW

- Akcję „Radny na rowerze” rozpocząłem w ubiegłym roku w okresie wakacyjnym ponieważ uznałem, że w okresie letnim praktycznie rada nie działa, a nie możemy pozostawić mieszkańców bez interwencji radnego – tłumaczy radny Eskan Dawich - Wpadłem na pomysł, żeby uruchomić „Dyżur radnego na rowerze”. W tamtym roku miałem mnóstwo spraw, odzew był ogromny, dlatego uznałem, że warto tę akcję kontynuować – dodaje.

Na czym konkretnie polega ta akcja? - Co niedzielę od godz. 10.00 do 12.00 jeżdżę po osobach, które wcześniej się do mnie odezwały, że jest sprawa i trzeba przyjechać, żeby się przyjrzeć i wsłuchać w głos mieszkańców, tego jakie mają problemy, w jaki sposób mogę im pomóc i interweniować w ich sprawie – tłumaczy wiceprzewodniczący RMK – W ubiegłym roku często bywało tak, że jeździłem od 10.00 do 18.00. Jak są sprawy to nie odpuszczam – dodaje.

Wszystkie miejsca, które odwiedza radny opisuje i publikuje na swoim profilu facebookowym. W ubiegłym roku miał kilkadziesiąt interwencji. Średnio pokonywał od 13 do ponad 30 km - W tym roku podjąłem decyzję, że „dyżur radnego” nie będzie się skupiał tylko na sprawach stricte mieszkańców, ale dołożę do tego sprawdzanie inwestycji miejskich, które są zaplanowane w budżecie Miasta Kalisza na 2022 rok, żeby pokazywać na jakim etapie – mówi radny i dodaje - Jeśli ktoś ma zaplanowaną obok siebie inwestycję miejską, a nic się nie dzieje w tej sprawie to proszę żeby się ze mną skontaktował.

Radny do takiej aktywności zachęca też swoich kolegów z partii - Umówiłem się z kolegami z klubu radnych Polska 2050, że każdej niedzieli inny radny będzie pełnił ze mną taki dyżur - tłumaczy radny E. Darwich.

Radny jeździ po całym Kaliszu - Działam w całym mieście, nie dzielę Kalisza na okręgi wyborcze. W tamtym roku bywałem w rożnych częściach miasta, wszędzie tam gdzie mieszkańcy potrzebują pomocy – deklaruje radny Polski 2050.

Akcja spotyka się z ogromną sympatią i aprobatą ze strony mieszkańców Kalisza - Byłem mile zaskoczony, że ludzie zapraszali mnie do domów, na kawę czy herbatę, albo na obiad. Kaliszanie są bardzo otwarci – mówi wiceprzewodniczący RMK - Jak tylko ogłosiłem, że uruchamiam kolejną edycję „Dyżuru radnego na rowerze” zaraz odezwały się do mnie osoby z prośbą o interwencję – dodaje.

Jak tłumaczy nam radny Darwich akcja nie jest ograniczona tylko do niedziel. Niektóre interwencje na rowerze prowadzi w ciągu tygodnia.

 

Z radnym w sprawie interwencji można kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 663 585 929 lub za pomocą facebooka na profilu Eskan Darwich Radny Rady Miasta Kalisza

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować