Energa MKS zdecydowanie wygrywa z Piotrkowianinem w Arenie [Dużo zdjęć]

2020-09-18 22:58:51 red

Kaliscy szczypiorniści w pierwszym domowym meczu sezonu 2020/21 PGNiG Superligi pokonali pewnie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 35:28 (16:11). Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego meczu.

Początek meczu nie zwiastował aż tak okazałego zwycięstwa kaliszan. Już w 10 minucie drugą dwuminutową karę dostał lider obrony Mateusz Kus, a na tablicy widniał remis. Do ataku kaliskich zawodników poderwał kapitan Marek Szpera pewnie wykonując rzuty karne, natomiast przeciwnicy zaczęli popełniać błędy i gubić się w ataku. Do przerwy MKS prowadził 16:11. Szybkie trzy bramki braci Pilitowskich na początku drugiej połowy umocniły kaliszan. Piotrkowianin próbował obrony 4-2 i 3-3 jednak nasi zawodnicy byli skoncentrowani do samego końca. Pewnymi punktami w ataku byli Konrad Pilitowski (7/7) oraz Piotr Krępa (5/5), z bardzo dobrej strony pokazali się Mateusz Góralski (5/7) oraz Maciej Pilitowski (4/5).

Energa MKS Kalisz – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:28 (16:11)

Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta – Krępa 5, Kamyszek 3, Kacper Adamski, Kus, Drej 2, Misiejuk, Góralski 5, Wróbel, Szpera 6, Pilitowski K. 7, Pilitowski M. 4, Czerwiński 1, Makowiejew 2, Adamski Kamil

Piotkowianin Piotrków Trybunalski: Mihaljevic 1, Kot -Jędraszczyk 1, Matyjasik 3, Szopa 1, Kaźmierczak, Swat 2, Turkowski, Surosz 4, Pozarek, Mosiołek 3, Mastalerz 4, Sobut 3, Tórz 1, Pacześny 3, Rutkowski 2