Sport

Energa MKS Kalisz: Zwycięstwo po karnych w Derbach Wielkopolski!

2024-10-01 13:47:58 Biuro Prasowe Energa MKS Kalisz

Kaliscy szczypiorniści przełamali serię zwycięstw gospodarzy w Derbach Wielkopolski. W 5. serii Energa MKS Kalisz wygrała po karnych w 3mk Arenie Ostrów. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Bartosz Kowalczyk.

Biuro Prasowe Energa MKS Kalisz

Derby Wielkopolski w ORLEN Superlidze zawsze wzbudzają wiele emocji i przyciągają tysiące kibiców na trybuny. Nie inaczej było tym razem. Emocje z trybun 3mk Areny przekładały się na to działo się na boisku. Całe spotkanie było bardzo zacięte.

Pojedynek derbowy trafieniem z rzutu karnego otworzył Bartosz Kowalczyk, który w ciągu całego regulaminowego czasu meczu trafił wszystkie z 9 rzutów karnych. Początek najeżał jednak do gospodarzy, którzy w 11. minucie prowadzili 6:4. Jednak kaliszanie nie odpuszczali i dwie minuty później doprowadzili do wyrównania 6:6. Od tego momentu Energa MKS Kalisz przejęła delikatną inicjatywę wychodząc w 20. minucie na dwubramkowe prowadzenie 7:9. Mimo doprowadzenia w 23. minucie przez gospodarzy ponownie do remisu 11:11, kaliszanie znów przejęli inicjatywę i ostatecznie pierwszą część spotkania wygrali 14:16.

Początek drugiej połowy to skuteczne odrabianie strat przez gospodarzy, którzy w 39. minucie za sprawą Dzmitry Smolikau doprowadzili do remisu 20:20, a chwilę później po bramce Przemysława Urbaniaka wyszli na prowadzenie. Ostrovia po trzech kwadransach prowadziła dwoma bramkami 24:22. Kaliszanie zaczęli odrabianie strat i w 50. minucie po bramce Filipa Michałowicza znów na tablicy mieliśmy remis – 27:27. Mecz zaczął się niejako od nowa. Do 59. minuty przeważali goście z Kalisza, którzy po bramce Matiji Starcevića wyszli na prowadzenie 30:32. Jednak gospodarze znów potrafili dogonić. I ostatecznie regulaminowy czas gry zakończył się remisem 32:32.

O zwycięzcy zdecydowały więc rzuty karne. W tych więcej zimnej kwi zachowali gracze Energa MKS-u Kalisz, którzy wygrali ostatecznie 7:8.

MVP spotkania został wybrany zdobywca 11 bramek, rozgrywający Energa MKS-u Kalisz, Bartosz Kowalczyk.