Dzień Myśli Braterskiej

2011-02-21 08:48:32 marlena

W lutym (dokładnie 22 lutego) każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia skauci składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się by wspólnie śpiewać i spędzać czas przy ognisku. Dzień ten stał się świętem również wszystkich harcerzy w Kaliszu.

marlena
marlena
Dzień Myśli Braterskiej związany jest z rocznicą urodzin założyciela skautingu- Roberta Baden Powella. Ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata. Kolejna rocznica urodzin Roberta Baden - Powella stała się również okazją do spotkania i wspólnego świętowania harcerzy z naszego miasta.
W miniony piątek, 18 lutego, drużyny z Kaliskiego Hufca spotkały się w Zespole Szkół przy ulicy Ciasnej by wspólnie świętować Dzień Myśli Braterskiej. To wielkie spotkanie wszystkich harcerzy i zuchów podczas, którego wspólnie bawimy się i świętujemy. Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do integracji drużyn z Kaliskiego Hufca podczas wspólnego spędzania czasu wyjaśnia druh Anna Maciejewska z 62 KDHS "Brzoza". W ramach harcerskiego święta przygotowano wspólną grę, w której harcerze i zuchy mogli sprawdzić się z "samarytanki", czyli udzielania pierwszej pomocy, były zajęcia z kreatywności, a także lekcja historii. Jak przystało na Dzień Myśli Braterskiej nie zabrakło wspólnych życzeń i śpiewania.
Obchody między-światowego Dnia Myśli Braterskiej w Kaliszu przygotowała 62 Kaliska Drużyna Harcerzy Starszych "Brzoza" w ramach przygotowań do 41 Rajdu Arsenał.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ