Społeczne

Działkowcy mogą liczyć na dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Pierwsze spotkanie konsultacyjne w Kaliszu [zdjęcia]

2019-11-12 13:30:00 BK

Do 70 procent dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego może otrzymać jeden Rodzinny Ogród Działkowy, na szereg inwestycji związanych z przebudową i modernizacją. Dziś w restauracji Margo ruszyło pierwsze spotkanie informacyjne z działkowcami, którzy dowiedzą się jak pozyskać środki.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Zarządu Województwa Wielkopolskiego uchwałą z dnia 11 października 2019 r. w sprawie określenia zasad przydzielania środków budżetu Województwa Wielkopolskiego przeznaczonych na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych poszerzył katalog zadań, które mogą być dofinansowane ze środków Województwa Wielkopolskiego o infrastrukturę ogrodową.

- Postanowiliśmy w roku 2020 i pewnie też kolejnych latach dofinansowywać zadania, które są realizowane na terenach ogródków działkowych. Są to środki pochodzące z budżetu Województwa Wielkopolskiego w kwocie 2 mln zł - mówił Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. - Pieniądze te będzie można pozyskiwać na szeroko rozumianą infrastrukturę ogrodową, a więc na budowę, przebudowę, modernizację, odnowę alei i dróg ogrodowych, hydroforni, sieci wodociągowej, ogrodzenia i zbiorników wody deszczowej. Można pozyskać do 40 tys. zł rocznie.

Maksymalna kwota dofinansowania to 70 procent poniesionych kosztów. Dotacje będzie można pozyskiwać raz na 2 lata. O przyznanie środków może ubiegać się stowarzyszenie ogrodowe, które prowadzi Rodzinny Ogród Działkowy lub Rodzinne Ogrody Działkowe. W przypadku, gdy stowarzyszenie ogrodowe prowadzi więcej niż jeden Rodzinny Ogród Działkowy, dopuszczalne jest złożenie maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD, położony na terenie województwa wielkopolskiego. 

- Dotacje nie są skierowane tylko do członków Polskiego Związku Działkowców, ale do działkowców szeroko rozumianych. Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonuje kilkadziesiąt niezrzeszonych ogrodów działkowych - dodaje Wicemarszałek.

Wnioski należy składać do 30 listopada w Departamencie Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Dziś w Kaliszu, w restauracji Margo odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne z działkowcami, w którym uczestniczyli m.in. Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, a także Izabela Witkiewicz
dyrektor Departamentu Gospodarki Mieniem i jej zastępca Rafał Gil. Kolejne takie spotkanie odbędą się w Poznaniu i Pile.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ