Społeczne

Dwie Nazaretanki z Kalisza ciężko ranne w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Matka jednej z nich zmarła.

2022-08-08 12:32:28 red

- Dwie siostry z Kalisza jechały tym autobusem. Znajdują się w szpitalu. Są w ciężkim stanie i walczą o życie – mówi ks. Michał Włodarski rzecznik prasowy Diecezji Kaliskiej. Niestety podróżująca autokarem mama jednej z kaliskich sióstr zmarła.

zdjęcie ilustracyjne/fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/fot. BK

- Dotarła do nas wiadomość o wypadku w Chorwacji polskiego autokaru z pielgrzymami jadącymi do Medjugorie. Wiemy, że wśród nich byli pielgrzymi z naszej diecezji – czytamy w komunikacie Diecezji Kaliskiej opublikowanym w sobotę na stronie Diecezji Kaliskiej.

W pielgrzymce do Medjugorie uczestniczyło dwie Nazaretanki z zakonu w Kaliszu. W wyniku wypadku zostały ranne, obie są w stanie ciężkim. Wśród ofiar śmiertelnych jest matka jednej Sióstr Nazaretanek z Kalisza.

Przypomnijmy, że do katastrofy doszło w sobotę, 6 sierpnia nad ranem na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. W wyniku zdarzenia 12 osób nie żyje, 32 są ranne, w tym 19 ciężko.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować