Drużynowe półfinały. Dobra postawa tenisistek KKS-u.

2019-05-26 14:00:00 Michał Jaśniewicz

W dniach 16-19 maja Kalisz po raz kolejny był gospodarzem turnieju rangi Mistrzostw Polski w tenisie. Tym razem w półfinałach drużynowych MP rywalizowały dziewczęta do lat dwunastu. Blisko sprawienia niespodzianki były reprezentantki sekcji tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego.

fot. Michał Jaśniewicz
fot. Michał Jaśniewicz

Areną zmagań mistrzostw były korty ziemne przy ulicy Łódzkiej, a gospodarzem Kaliski Klub Sportowy wraz z Kaliskim Towarzystwem Tenisowym. Do grodu nad Prosną przyjechały czołowe tenisistki do lat dwunastu – w tym trzy z najlepszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Tenisowego.

W czwartek odbyły się dwa mecze eliminacyjne. W jednym z nich wystąpiła drużyna Kaliskiego Klubu Sportowego, prowadzona przez trenera Tomasza Matuszewskiego. Reprezentantki gospodarzy stanęły na wysokości zadania, wygrywając z Pabianickim Klubem Tenisowym 5-1.

Od piątku do niedzieli trwały rozgrywki grupowe. W dwóch grupach rywalizowały po cztery drużyny, a miejsce w turnieju finałowym zapewniły sobie po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W pierwszym meczu grupowym blisko sprawienia niespodzianki była ekipa Kaliskiego Klubu Sportowego, która przegrała z rozstawioną z numerem cztery Toruńską Akademią Tenisową 2-4. Trzy z czterech przegranych spotkań kaliszanki kończyły po super tie – breakach (jeden z nich zakończył się wynikiem 15-17!). Gdyby reprezentantki gospodarzy wygrały jeden z nich, to wówczas one cieszyłyby się z końcowego zwycięstwa(w przypadku wyniku 3-3 o zwycięstwie decydowałby bilans setów). Niestety, zabrakło w tych kluczowych momentach trochę więcej doświadczenia, a i szczęścia.

W drugim meczu kaliszanki przegrały z faworytem grupy, Szczecińską Akademią Tenisową, 2-4, chociaż po trzech pierwszych pojedynkach prowadziły 2-1. Najbliżej zwycięstwa gospodarze byli w niedzielnym spotkaniu, ze Stowarzyszeniem AG Tenis Chorzowska w Radomiu. KKS prowadził bowiem w tym spotkaniu 3-0, ale niestety w kolejnych trzech pojedynkach zaprezentował się gorzej i wynik 3-3 dał zwycięstwo radomiankom (decydował bilans setów). Z tej grupy awans do finałów MP wywalczyły drużyny ze Szczecina oraz Torunia.

Sekcja Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego wystąpiła w składzie: Maja Pietraszak, Gabriela Wdzięczna, Nela Pietrzak, Julia Szczerek, Milena Błaszczyk oraz Gabriela Stefaniak.
Emocji nie brakowało także w drugiej grupie, w której niepokonana okazała się ekipa AZS Poznań, a drugie miejsce wywalczył Mostostal Zabrze. Bez awansu do finałów wyjechały z Kalisza dwie drużyny ze stolicy – Legia Warszawa oraz ST TieBreak Warszawa.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia w Kaliszu odbyły się także półfinały Drużynowych Mistrzostw Polski do lat czternastu chłopców, w których znakomicie zaprezentowała się ekipa Kaliskiego Klubu Sportowego, awansując do turnieju finałowego.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ