Kultura

Druga edycja Nocy Zawodowców w Kaliszu!

2019-09-21 15:30:00 red. za Organizatorzy

Wielkimi krokami zbliżamy się do realizacji drugiej edycji NOCY ZAWODOWCÓW, której głównym organizatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Już 4 października 2019 r. na terenie trzech miast: Kalisza, Pleszewa oraz Jarocina odbędzie się jedno z większych wydarzeń promujących edukację zawodową oraz rzemiosło na terenie Południowej Wielkopolski. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka i odbywa się w 12 miastach województwa wielkopolskiego.

Wzorem roku ubiegłego i tym razem zostanie we wszystkich lokalizacjach rozegrana GRA MIEJSKA „Zawodowy Express”, podczas której młodzież będzie pod osłoną nocy zmagać się z konkurencjami przygotowanymi na terenie miasta w wybranych zakładach rzemieślniczych. Organizatorzy zadbali również, aby dla dzieci, które nie chcą korzystać z tej formy aktywności, zostały przygotowane inne atrakcje, stąd równolegle w trakcie gry, odbywać się będą w wybranej szkole ponadpodstawowej ZMAGANIA SZKOLNE „Be A Master” polegające między innymi na sprawdzeniu wiedzy z zakresu BHP, czy konkurencjach w udzielaniu pierwszej pomocy, a także planszówkowy zawrót głowy, czyli rozgrywanie gier planszowych z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

W całym wydarzeniu mogą wziąć udział DRUŻYNY zgłoszone przez nauczycieli, wychowawców, pedagogów, doradców zawodowych, czy po prostu rodziców/opiekunów.

Drużyny 10 osobowe są podzielone na dwa zespoły po 5 osób, gdzie jeden zespół zbiera punkty w grze miejskiej, a drugi realizuje zadania na terenie szkoły. W ten sposób cała DRUŻYNA walczy o jak najszybsze wypełnienie planszy do gry zdobytymi punktami. Dzieci dzięki temu uczą się skutecznej komunikacji, efektywnej współpracy i gry zespołowej, poznając także różne zawody, profesje i zdobywając wiedzę na temat realnych warunków pracy.

Akcja skierowana jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu Południowej Wielkopolski.

Celami akcji są nie tylko popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, czy pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, ale również rozwijanie kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz kształtowanie umiejętności dobrej organizacji zadań własnych.

ZGŁOSZENIENIA DRUŻYN należy dokonać między innymi poprzez formularz >>> http://bit.ly/noc-zawodowcow-2019-zgłoszenie

REGULAMIN WYDARZENIA >>> www.cwrkdiz.kalisz.pl/images/Regulamin_wydarzenia_NOC_ZAWODOWCW_2019_-_edycja_20.pdf

Współorganizatorami wydarzenia są: Izba Rzemieślnicza w Kaliszu i Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Partnerami w realizacji inicjatywy są:

  • Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu

  • Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu

  • Zespół Szkół Samochodowych im Stanisława Staszica

  • Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie

  • Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie

  • Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie

W organizację całego przedsięwzięcia włączyły się również lokalne firmy i instytucje: Starostwo Powiatowe w Pleszewie, Pratt & Whiney Kalisz, Teknia Kalisz oraz Nestle.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ