DEMOLKA W OSTATNIM SPARINGU

2011-07-17 11:05:36 kpcalisia.pl

W ostatnim meczu kontrolnym, podopieczni Grzegorza Dziubka wygrali ze Spartą Konin aż 12:0Po spotkaniu zapadły również decyzje dotyczące składu kadry na nadchodzącą rundę jesienną sezonu 2011/2012

Marcin Ostajewski
Sparing rozegrany został w systemie 2x45 minut, jednak po 30 trenerzy robili małe korekty w składach. Spóźniona czwórka piłkarzy, zdających tego dnia egzamin na instruktora piłki nożnej, wystąpiła w drugiej połowie. Nie przeszkodziło to zmiennikom strzelić do przerwy 4 bramek, co świadczy o bardzo wyrównanej kadrze Calisii. Druga odsłona przyniosła jeszcze 8 goli, a najładniejszy padł po strzale lewą nogą Błażeja Ciesielskiego.
Bramki dla Calisii strzelali:
1-0 Odunka 5' , 2-0 Migawa 15' (karny po faulu na Odunce) , 3-0 Odunka 43' (po podaniu Osikoya) , 4-0 Broniszewski 45' (po podaniu Osikoya) ,5-0 Bzdęga 48' (głową) , 6-0 Bzdęga 56' , 7-0 Świergiel 59' , 8-0 Bzdęga 64' (podanie prostopadłe Kotwicy) , 9-0 Gościniak 69' , 10-0 Manelski 75' (po akcji Ciesielskiego) , 11-0 Ciesielski 80' , 12-0 Broniszewski 85'
Skład I połowy : Borwik (Frąszczak) - Sowiński, Maksymov, Janicki, Kupczyk - Migawa, Osikoya, Lis - Świergiel, Odunka, Broniszewski
Sklad II połowy : Szczepankiewicz - Czech, Wiącek, Bzdęga, Matuszewski - Nedyalkov, Gościniak, Kotwica - Ciesielski, Manelski, Świergiel
Po meczu trener Calisii podał kadrę na nadchodzącą rundę jesienną : Marcin Ludwikowski, Tomasz Frontczak - Wojciech Bzdęga, Maciej Sowiński, Tobiasz Kupczyk, Damian Czech, Łukasz Wiącek, Taras Maksymov, Marcel Kotwica, Szymon Matuszewski, Igor Janicki, Marcin Lis, Georgij Nedjalkow, Bartosz Migawa - Krzysztof Gościniak, Mateusz Świergiel, Błażej Ciesielski, Piotr Broniszewski, Samuelson Odunka, oraz Paweł Lisiecki, z którym jeszcze klub prowadzi negocjacje.
Nie zobaczymy natomiast w Kaliszu innych testowanych zawodników : Kamila Palucha, Ajibola Oshikoya, oraz Macieja Manelskiego. Dwóch pierwszych po prostu przegrało rywalizacje z innymi piłkarzami na swoich pozycjach, natomiast ostatni nie przyjął warunków zaproponowanych przez klub i sam zrezygnował.
Tak więc może zaskakiwać obecność w kadrze Broniszewskiego (za zdjęciu) kosztem innego młodzieżowca, Ajiboli Oshikoyi. Jednak jak oznajmił Grzegorz Dziubek za Piotrem przemawia to że jest z Kalisza, oraz wiek. To jest chłopak przyszłościowy i myślę że powoli zacznie się ogrywać w II lidze, co może niebawem zaprocentować - pow. trener Calisii
Pod uwagę brany jest bramkarz Daniel Szczepankiewicz, w sprawi którego decyzja powinna zapaść w najbliższych dniach. Z kolei w poniedziałek ma pojawić się jeszcze jeden testowany zawodnik, dlatego finalny skład kadry beniaminka II ligi może się zmienić.