Sport

Cykliści na Szlaku Kościołów Drewnianych [zdjęcia]

2019-07-09 09:30:00 red. za KTR "Cyklista" Kalisz

7 lipca, szesnaścioro śmiałków wstało wcześnie rano, by stawić się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Miłośnicy jednośladów wsiedli na rowery i udali się Szlakiem Kościołów Drewnianych.

fot. Krzysztof Wydra,  KTR "Cyklista" Kalisz
fot. Krzysztof Wydra, KTR "Cyklista" Kalisz

Po wspólnym zdjęciu pamiątkowym cała grupa ruszyła w drogę. Przed nimi było 100 km i 11 drewnianych kościołów.  Zaczęli od Kościoła pw. św. Jakuba w Tłokini Kościelnej. Właśnie zaczynała się tam msza

Trasa prowadziła bocznymi drogami, unikając ruchliwych dróg. Uczestnicy mijali krajobrazy wsi, pola kukurydzy i łany zbóż. W połowie trasy przy Kościele pw. św. Urszuli w Zbiersku czekała  pyszna zupa - żurek- sponsorowana przez gminę/miasto Stawiszyn. Z powodu dokuczliwego wiatru, postanowili skrócić trasę pomijając kościoły w Lipe i Blizanowie. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i szczęśliwie wrócili do Kalisza.

- Dziękuję klubowemu koledze, Krzysztofowi Wydrze,  za pomoc i piękne zdjęcia oraz zastępcy burmistrza miasta i gminy Stawiszyn Grzegorzowi Kaczmarkowi za zorganizowanie poczęstunku, a Starostwu Powiatowemu w Kaliszu za pomoc w organizacji i prezenty. W podziękowaniu za miłą atmosferę, w imieniu swoim jak i KTR "Cyklista" w Kaliszu, zapraszam do obejrzenia zdjęć z wyprawy oraz do wspólnych wycieczek rowerowych w ramach naszego kalendarza imprez - mówił Dawid Zieliński, komandor rajdu.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ