Społeczne

Ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego

2022-07-06 20:00:00 red

6 lipca na terenie Nadleśnictwa Grodziec przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Kalisz.

fot. mł. kpt. A. Bartoszewski
fot. mł. kpt. A. Bartoszewski

Założenia jakie zostały przyjęte podczas ćwiczeń to szybkie dotarcie do osoby poszkodowanej, która zawisła na drzewie, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz bezpieczne ewakuowanie na ziemię.

- Po dotarciu SGRW Kalisz okazało się, że na wysokości ok 13m znajduję się osoba, która zawisła na drzewie i nie mogła samodzielnie zejść na ziemie. Sprawne działanie ratowników, umiejętne poruszanie się w drzewołazach pozwoliło szybko ewakuować osobę w bezpieczne miejsce wykorzystując techniki linowe. Następnie poszkodowanemu udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – informuje mł. kpt. A. Bartoszewski.

Po ćwiczeniach przeprowadzona została odprawa na, której omówiono poszczególne etapy działań.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować