Społeczne

Co z kładką dla pieszych i rowerzystów na moście kolejowym? Miasto ogłosiło drugi przetarg na dokumentację techniczną

2023-02-09 11:30:00 BK

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił w lutym br. drugi przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej na dobudowę do mostu kolejowego nad rz. Prosną kładki dla pieszych i rowerzystów wraz z dojazdami do ul. Wojciecha z Brudzewa i ul. Wypoczynkowej w Kaliszu.

fot. KPM
fot. KPM

Zakres prac projektowych obejmować ma wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej na dobudowę do mostu kolejowego nad rz. Prosną kładki dla pieszych i rowerzystów wraz z dojazdami do ul. Wojciecha z Brudzewa i ul. Wypoczynkowej w Kaliszu w oparciu, o którą możliwa będzie realizacja robót budowlanych pod względem formalno –prawnym jak i technicznym.

Kładka ma być podwieszona pod istniejący most. Jego konstrukcja została wzmocniona podczas prowadzonych przez PKP prac. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 3,5 miliona złotych. Miasto będzie starało się o pozyskanie dofinansowania na to zadanie.
 
Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 przeprowadzony został remont mostu kolejowego na Prośnie. Już wtedy mieszkańcy pytali czy powstanie tam kładka dla pieszych i rowerzystów, która skróci dojazd z zachodniej części miasta nad zalew Pokrzywnica czy do Lasu Winiarskiego.
 
Pierwszy przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej na dobudowę do mostu kolejowego nad rz. Prosną kładki dla pieszych i rowerzystów został ogłoszony w grudniu 2022. Postępowanie zostało unieważnione ponieważ nie wpłynęła żadna oferta.
 
Drugi przetarg ogłoszony został 8 lutego 2023. 
 
Termin składania ofert: 2023-02-17 12:00
Miejsce składania ofert: http://zdmkalisz.ezamawiajacy.pl
Termin otwarcia ofert: 2023-02-17 12:05
Termin związania ofertą: do 2023-03-18
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować