Społeczne

"Chciałabym, aby Kalisz był znany z tego, że dziewczęta i kobiety chodzą w kapeluszach" - mówi Iwona Michniewicz, burmistrz Koźminka

2023-05-26 12:11:15 red

Wiele osób zna Kaliszankę Iwonę Michniewicz jako burmistrzynię Miasta i Gminy Koźminek, ale coraz więcej osób dowiaduje się o jej wielkiej miłości do kapeluszy. Jej kolekcja liczy ponad tysiąc modeli i jest prawdopodobnie największą w Polsce. Pani Iwona chce dzielić się swoją pasją z innymi i promować kapelusze jako element stylu i elegancji. W Komoda Club Residence zorganizowała pokaz swojej kolekcji.

fot. EM
fot. EM

Największą pasją Iwony Michniewicz są kapelusze. Zbiera je od lat i ma ich ponad tysiąc. Są to modele butikowe, które występują w różnych kolorach i kształtach. Burmistrz Koźminka nosi je na co dzień i uważa, że dodają jej pewności siebie i uroku. 

W kapeluszu chodziłam od kiedy pamiętam, bo nigdy nie chciałam być szara, nijaka, nie chciałam zniknąć w tłumie i dlatego dzisiaj zakładam kapelusz i wszyscy wiedzą, że ja jestem - mówi Iwona Michniewicz.

Iwona Michniewicz nie tylko kolekcjonuje kapelusze, ale także chce je popularyzować wśród innych kobiet. Wkrótce przy ulicy Częstochowskiej w Kaliszu ma powstać salonik Wkapeluszu.pl , w którym będzie można przyjść, przymierzyć i kupić lub wypożyczyć kapelusz, a przy okazji wypić dobrą kawę.

- Kapelusz czyni człowieka pod różnymi względami innym i wyróżnia z tłumu – mówi Iwona Michniewicz - Bardzo bym chciała, żeby Kalisz był rozpoznawalny z tego, że po ulicach dziewczęta, kobiety chodzą w kapeluszach – dodaje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować